Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.01.2018 - 00:01

Komplexní převodník a zvuková karta RME ADI-2 DAC

Německá společnost RME Audio pokračuje v rozšiřování nabídky modelů ze série ADI, která je vyhrazena pro profesionální převodníky kombinované s dalšími funkcemi. Firma představila novou půlrackovou verzi tohoto typu zařízení s označením ADI-2 DAC, vycházející z platformy prémiové varianty ADI-2 Pro z roku 2016, s níž sdílí podobnou vnitřní architekturu a špičkové technické parametry.

Všestranný dvoukanálový model, jenž lze využít také jako zvukovou kartu, je vybaven výkonnou DSP jednotkou doplněnou nejnovějším firemním hi-end DA převodníkem (až 32 bit / 192 kHz, playback PCM a DSD až 768 kHz) pro konverzi digitálního signálu na analogový a to v nekompromisní kvalitě s podporou pokročilé technologie SteadyClock FS.

Součástí výbavy jsou dvoupásmové korekce, pětipásmový parametrický ekvalizer s analyzerem, několik režimů přehrávání, funkce AutoDark a špičkový sluchátkový zesilovač s odděleným výstupem Extreme Power pro klasická sluchátka a také se speciální výstupní IEM větví uzpůsobenou k použití in-ear sluchátek, nabízející frekvenčně vyvážený, nedegradovaný poslech s téměř nulovým šumem.

Na zadní straně šasi jsou umístěny dva vstupní konektory digitálního SPDIF (koaxiál + optika / ADAT), port USB 2.0 (kompatibilní s platformou 3.0), čtveřici výstupů v podobě zdířek 2xRCA a symetrických konektorů XLR a zdířka napájecího adapteru s napětím 9 - 15V.

K zařízení bude dodáváno dálkové ovládání s možností volby vstupu signálu (koaxiál, optika, USB), nastavení celkové hlasitosti, funkcí Standby On/Off a Mute a čtveřicí programovatelných tlačítek pro výběr a aktivaci až 20 různých modů.

Převodník RME ADI-2 DAC, určený pro profesionální studia a také extrémně náročným audiofilům, se v celosvětové distribuci objeví zřejmě v prvním čtvrtletí letošního roku, předpokládaná a zatím ještě oficiálně nepotvrzená cena by se měla pohybovat okolo 1 300 eur.

Tagy RME RME ADI-2 DAC

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY