Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Klipové tunery Korg řady AW-OT

Japonský Korg patří v oblasti nástrojových ladiček mezi renomované, tradiční značky a přední inovátory, o čemž svědčí i pětice nových tunerů, kterou tvoří basové a kytarové modely AW-OTG a AW-OTB a jejich vizuálně podobné polyfonní varianty POLY, plus speciální krabičková verze Pitchblack Advance MG Limited Edition.

AW-OTG, AW-OTB a varianty POLY s pružinovým klipem a kulovým čepem umožňujícím nastavení v téměř jakémkoliv úhlu, jsou osazeny špičkovým displejem OLED s perfektní čitelností a novým čipem, který je u kytarových modelů schopen detekovat a následně znázornit hraný akord a v případě basových verzí zobrazovat hrané tempo.

Součástí výbavy je výběr z několika typů animací a alternativních ladění s přesností +- 0.1 centu, zvolit lze také režim Strobe, samozřejmostí je kalibrace referenčního tónu, úsporná funkce Auto-off-power a zvýšila se i výdrž AAA baterie, která by se u alkalického článku měla pohybovat okolo 18 hodin nepřetržitého provozu.

Polyfonní modely AW-OTG-POLY a AW-OTB-POLY s rozsahem H1 (61.74Hz) – H5 (987.77 Hz) a H0 (30.87Hz) – D4 (293.66Hz) a funkcí Capo disponují podobnou technologií jako např. tunery TC Electronic PolyTune a stejně jako ony usnadňují ladění pomocí detekce všech současně zahraných strun.

Modifikace se dočkal také populární krabičkový tuner Pitchblack Advanced, jenž v limitované edici Advanced MG LTD nabízí decentní design v šedém odstínu Metallic Grey, skvěle čitelný displej, ladicí režimy Regular, Strobe, Half Strobe, Mirror a přepínání true bypass,. Kromě vstupní zdířky adapteru zde najdeme i paralelní výstup pro napájení dalších efektů (max. 200 mA), integrovaný obvod eliminuje šum vytvářený adapterem a výdrž baterie se pohybuje okolo 60 hodin.

Nové tunery od Korgu se na evropském trhu představí zřejmě na přelomu března a dubna za následující ceny: AW-OTG, AW-OTB a Pitchblack Advance MG LTD – cca 70 eur a polyfonní AW-OTG-POLY a AW-OTB-POLY vyjde na asi 80 eur.

Tagy ladička korg Korg AW-OT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY