Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 28.08.2017 - 00:01

Inteligentní bicí automat DigiTech SDRUM

Firma Digitech zaznamenala velký úspěch s modely Trio a Trio+, schopnými automaticky generovat rytmický doprovod, a proto v tomto trendu pokračuje. Přináší další verzí podlahového background efektu s označením SDRUM. Novinka tentokrát disponuje řadou samplů bicích souprav v profesionální audio kvalitě a přidává také dvojici malých integrovaných padů.

Výrobce využívá sofistikované technologie BeatScratch, pomocí níž je programovatelný SDRUM schopen detekovat rytmické členění figury (stačí pouhý zvuk tlumených strun) hrané na kytaru, basu apod. a poté jej převést do patternu s identickým tempem a vhodným taktem.

Zařízení nabízí výběr z 5 bicích kitů s širokou paletou stylů, 12 rozdílných typů hi-hat a ridů, pamatuje si základní rozdělení formy skladby (sloka, refrén, mezihra), umožňuje uložení jednotlivých songů do 36 presetů a rytmus si můžete díky podsvíceným padům (Kick a Snare) umístěným nad nášlapným footswitchem nastavit také manuálně.

Samozřejmostí je plynulá editace tempa, změna taktu (3/4, 4/4), nastavení feelu (swing, straight), posun hodnot u hi-hat a ridu (1/4, 1/8, 1/16) nebo jejich náhrada za alternativní nástroje a řada dalších funkcí. Konektivita sestává z nástrojového vstupu, konektoru pro připojení externího footswitche, trojice výstupů (1x Amp, 2 x Mix), zdířky 9V adapteru, USB portu a stereo minijacku JamSync pro zařazení looperů JamMan.

Inteligentní bicí automat DigiTech SDRUM se díky svým schopnostem může stát velmi praktickým pomocníkem při cvičení, skládání nebo jako doprovodná rytmická banka pro menší kapely bez bubeníka. Nový model by se měl v evropské distribuci objevit zřejmě v průběhu října za cenu okolo 200 eur.

Tagy Digitech DigiTech SDRUM
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY