Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 29.09.2017 - 00:01

Inspirativní Mad Professor Dual Blue Delay

Finská společnost Mad Professor Amplification Ltd, která si mimořádně dobré renomé mezi muzikanty vydobyla efektovými krabičkami a lampovými kytarovými aparáty špičkové kvality, uvede za pár týdnů na trh následovníka svého populárního delaye Deep Blue. Luxusnější varianta s označením Dual Blue Delay disponuje dvojicí nezávislých dozvukových obvodů s rozdílným zvukovým charakterem a časem, intuitivním ovládáním a řadou nadstandardních funkcí.

Kanály lišící se charakterem zvuku i maximální délkou fráze jsou rozděleny na sekce Short a Long s nezávislými ovladači Level, Tone, Repeat a Delay. Short s maximálním časem 315 ms směřuje svým soundem k vintage páskovým delayům a je ideální pro dosažení hřejivého a plného tónu s příjemnými výškami. Kanál Long disponuje modernějším zvukovým témbrem, časem až 810 ms, oproti sekci Short nabízí velmi transparentní a také detailnější přednes a díky většímu rozsahu jej lze využít na eklekticky znějící sóla, různé ambienty apod.

Chytře a intuitivně je řešena aktivace režimů a dalších funkcí - krabička je vybavena dvěma nášlapnými footswitchi označenými Mode/Tap a On/Off z nichž prvním vybíráme mezi oběma typy delayů a při podržení přepínače po dobu cca 1 sekundy se aktivují obě větve zapojené v paralelním režimu.

V tomto modu je sekce Short stabilně zapnuta a tlačítkem On/Off podle potřeby přidáváme nebo odebíráme ze signálové cesty kanál Long. Pokud On/Off stiskneme na delší dobu tak se aktivuje mod Multi-head generující odlišné rytmické textury opakované fráze. Funkce tapování (Long) je aktivovatelná po dvojím sešlápnutí switche Mode/Tap.

Kromě klasického vstupu a výstupu a napájecího konektoru pro 9V adapter (odběr efektu cca 80 mA) najdeme na čelní straně šasi i výstup, ze kterého lze vést pouze efektovaný signál. Efekt je vybaven switchem volícím mezi true bypass a bufferovaným zapojením a v modu Multi-head využijete funkci Phase Shift. Novinka by se měla na trhu představit zřejmě na přelomu září a října, předpokládaná cena se má pohybovat okolo 320 eur.

Tagy Mad Professor Mad Professor Dual Blue Delay
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY