Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Inovované basy Sandberg Electra 2020

Firma Sandberg Guitars přichází na trh s inovovanými baskytarami řady Electra, které v portfoliu německé značky představují nástroje se skvělým poměrem cena/výkon. Modifikované čtyřstrunné modely Electra TT4 2020 a Electra VS4 2020, vycházející z nestárnoucí koncepce Fenderu Jazz Bass či Precision, sice neprodělaly žádný výrazný facelift, přesto by případné zájemce mohl potěšit návrat k palisandrovému hmatníku, upravené mechaniky nebo nový transparentní lak.

K lipovému tělu je pomocí šesti vrutů připevněn krk z tvrdého kanadského javoru opatřený subtilnějším C-profilem, původně javorový hmatník o radiusu 14 palců byl díky výjimce v environmentální úmluvě CITES opět nahrazen palisandrem, jenž by měl tónu dodat lehce hřejivější charakter, k dispozici je 22 jumbo pražců, ořech má šířku 37 mm a menzura obou verzí činí standardních 34 palců.

Poctivě zpracovaná masivní top-load kobylka Sandberg umožňuje nastavení roztečí jednotlivých strun v rozsahu 18.5  až 20 mm, což ocení také hráči, kteří střídají vícero typů nástrojů. Vylepšeny byly ladicí strojky s třílistými rondely a nastavitelným rotačním odporem, nechybí srážeč strun ADG a veškeré kovové součásti mají chromovaný povrch.

Model Electra TT4 s dvojicí single coilů i verze Electra VS4 vybavená jedním půleným jednocívkovým snímačem využívají aktivní elektroniku s dvoupásmovými korekcemi a hlasitostí (TT4 2x Vol, VS4 1x Vol). Novinky budou kromě odstínů High Gloss Black nebo Creme nyní dostupné i v elegantním transparentním provedení Tobacco Burst.

Basy ze série Sandberg Electra jsou sestavovány v německém Braunschweigu z kvalitních a pečlivě kontrolovaných komponent dodávaných jihokorejskými továrnami, čímž se podařilo snížit výrobní náklady a zachovat konstrukční i zvukovou kvalitu. Cena modelu Electra VS 4 se pohybuje okolo hranice 1000 dolarů, variantu Electra TT 4 lze pořídit za cca 1060 dolarů. Přiložená videa demonstrují nástroje z předchozí série s javorovým hmatníkem.

Tagy sandberg Sandberg Electra TT4 2020 Sandberg Electra VS4 202

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY