Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 10.11.2016 - 00:01

IKM iLoud Micro Monitor: studiové monitory do malých prostor

Italský výrobce hudebního softwaru a audio techniky, firma IK Multimedia, představila aktuálně nejmenší referenční studiové monitory s aktivním systémem. Modely označené IKM iLoud Micro Monitor s trpasličími rozměry 180 x 135 x 90 mm disponují celkovým výkonem 50 W. Jsou určeny především do prostorově malých studií, čemuž odpovídají i vyzařovací úhly a prakticky navržená stojanová konstrukce.

IKM iLoud Micro využívají dvoupásmové koncepce s 3-palcovým wooferem a malým 3/4-palcovým tweeterem s neodymiovým magnetem. Každý ze čtyř měničů disponuje vlastním Class-D zesilovačem (18+18 a 7+7 W), průběh signálu hlídá 56-bitový DSP procesor a pro výraznější přednes spodních kmitočtů je na čelní desce skeletu umístěn elipsoidní bassreflex.

Na zadní straně pravého monitoru najdeme audio vstupy v podobě stereo minijacku a dvou RCA konektorů, síťový spínač, zdířku napájecího adapteru, tlačítko pro synchronizaci přes Bluetooth, potenciometr hlasitosti (až + 6 dB), přepínání trojice ekvalizačních režimů (Desk +3.5 dB/1 kHz až 10kHz a -1 dB/400Hz, HF - 3dB/4 kHz a LF - 3 dB/250 Hz) a 4-pinový konektor pro připojení druhého monitoru.

Frekvenční rozsah se pohybuje od 55 Hz do 20 kHz, maximální SPL činí 107 dB, latence v případě klasického zapojení dosahuje hodnoty okolo 1.02 ms a při využití bezdrátového Bluetooth asi 155 ms. Kabinety jsou vybaveny výsuvnými nožičkami pro nastavení náklonu a ve spodní části je umístěn úchyt pro externí stojan.

Monitory IKM iLoud Micro představují další evoluci v oblasti malých nearfieldů a svými zvukovými vlastnosti a použitými komponenty se řadí mezi špičkové výrobky dané kategorie. Na evropský trh by novinka měla dorazit v nejbližších týdnech a to za cenu asi 300 Euro. Kromě monitorů balení obsahuje propojovací kabel, napájecí adapter a kabelovou redukci stereo minijack/2xRCA.

Tagy IK Multimedia IKM iLoud Micro Monitor monitory

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY