Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Guild Surfliner: retro s flexibilní elektronikou

Firma Guild posílila nabídku finančně vstřícných kytar o sérii Surfliner, bodující dnes oblíbeným retro designem a přehledně řešenou elektronikou, která poskytuje nadstandardní počet snímačových konfigurací. I přes umírněnou cenovku jsou kontury offsetového těla připomínajícího nástroje z přelomu šedesátých a sedmdesátých let pečlivě opracovány a krkový spoj dostal lehce zakulacený tvar pro komfortnější přístup levé ruky k vyšším pozicím.

Ke korpusu z masivního topolu je přes luxusně vyhlížející destičku s perforovaným logem přišroubován javorový krk nesoucí hmatník ze stejného dřeva osazený netradičním počtem 23 středně silných pražců medium jumbo. Surfliner, vybavený z pohledu výrobce méně tradiční menzurou 25.5 palců, disponuje pevnou kobylkou tune-o-matic s ukotvením strun skrz tělo a do hlavice tvarově připomínající Fender Starcaster jsou vsazeny vintage strojky s malými rondely.

Zvuk přenáší trojice snímačů tvořená kobylkovým humbuckerem Guild „Little Bucker“ LB-1 a dvěma novými single coily DeArmond Aerosonic ve střední a krkové poloze. Díky prémiovým snímačům tak lze dosáhnout široké palety zvuků, počínaje brilantními čistými rejstříky přes dynamický crunch až po saturovanější zkreslení s hutným a průrazným charakterem.

Snímače jsou ovládány potenciometry společné hlasitosti a tónové clony se stylovými krytkami, přepínání zajišťuje systém Guild Rocker PSS (Pickup Switching System) tvořený trojicí kolébkových spínačů pro každý snímač, takže hráč má k dispozici celkem sedm různých kombinací. Zvolené řešení dělá z těchto kytar nadstandardně univerzální nástroje, využitelné v celé řadě hudebních stylů, což u retro modelů nebývá vždy pravidlem.

Edice Guild Surfliner, vracející se k vintage modelům, což nepřímo zdůrazňuje mimo jiné i starší logo značky ve stylu osmdesátých let, je dostupná v transparentních odstínech Sunset Orange, Catalina Blue nebo White Sage. Oficiální cena se v případě amerického trhu pohybuje těsně pod hranicí 450 dolarů.

Tagy Guild Guild Surfliner

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY