Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.12.2021 - 00:01

Dreadnought Guild A-20 Marley

Společnost Guild se spojila s rodinou legendárního reagge barda Boba Marleye (5. 2. 1945 – 11. 5. 1981) a společně vytvořili speciální model akustiky s označením A-20 Marley. Finančně přístupný nástroj je inspirován starší verzí Guild Madeira, která Marleymu sloužila jako hlavní domácí nástroj, s pomocí něhož složil v průběhu sedmdesátých let své největší hity. Vzpomínková edice ctí základní atributy předlohy a přidává několik modernějších prvků.

Zadní deska a luby těla ve tvaru klasického dreadnoughtu jsou vyrobeny z mahagonu, doplněného přední ozvučnicí ze smrku sitka. Mahagonový je i krk opatřený C-profilem (síla na 1. pr. 20 mm, na 12. pr. 24 mm) a hmatníkem z odolného dřeva pau ferro s plochým radiusem 16 palců, dvacítkou středně silných pražců, kostěným ořechem širokým 44.5 mm, kulatými pozičními značkami a intarzií „Marley“ na oktávové poloze.

Korpus zpevňuje vnitřní vyztužení tvořené žebrováním X, rozeta a hrany těla jsou vykládány bílým a černým ABS plastem, kobylka se základnou z pau ferro a kompenzovaným kostěným sedlem nabízí celkovou rozteč strun 52 mm, průměr ozvučného otvoru činí 98 mm a menzura byla vyměřena na standardních 25.5 palců (648 mm).

Ladění zajišťují celokovové niklované firemní strojky a stejnou povrchovou vrstvu nesou i popruhové rolny. Kytara je vyráběna v přírodní úpravě Natural kryté saténovým polyuretanovým lakem, na černém pickguardu najdeme Marleyho podpis a v továrně nástroj vybavili kvalitními strunami D'Addario EXP16 - Coated Phosphor Bronze Light (.012 - .053)

Oficiální cena signované akustiky Guild A-20 Marley byla v případě americké části trhu nastavena okolo hranice 550 dolarů. Součástí dodávky by měl být také luxusní stylový gig bag, sada exkluzivních trsátek, plakát a brožura s akordy k songu Three Little Birds.

Tagy Guild Guild A-20 Marley
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY