Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 17.06.2019 - 00:01

Godin DS-1: signatura Daryla Stuermera

Skvělý kytarista a člen doprovodného bandu Phila Collinse Daryl Stuermer je dlouholetým uživatelem nástrojů značky Godin. Proto asi příliš nepřekvapí, že tradiční kanadský výrobce navázal se Stuermerem užší spolupráci a podle jeho specifikací vyrobil signovaný model kytary s jednoduchým označením DS-1.

Korpus s osvědčeným designem, který firma už delší dobu používá u modelových řad Multi-Voice LGX/xtSA, má základnu z kanadské lípy, rostoucí ve vyšších nadmořských výškách, doplněné centrálním blokem ze stříbrolistého javoru a javorovým topem s plamínkovou kresbou v kvalitě AA.

Mahagonový šroubovaný krk s ergonomicky tvarovaným spojem nese hmatník o radiusu 16 palců ze směsi Richlite osazený 22 pražci medium jumbo, menzura byla vyměřena na 25.5 palce a nultý pražec ze směsi Graphtech TUSQ má šířku 42.8 mm. Hardware tvoří firemní vibrato Tru-Loc Tremolo osazené mosazným sustain blokem a celokovové ladicí strojky s rozdílnými převody (struny EAD – 18:1, GHE – 26:1).

Nástroj je na rozdíl od příbuzného modelu LGX-SA s piezem vybaven tradičněji pojatou elektronikou sestávající z dvojice pasivních humbuckerů Seymour Duncan - krkové verze SH-2 Jazz s magnetem Alnico 5 a kobylkové varianty Custom SH -11P (Alnico 2), ovládaných pětipolohovým switchem, hlasitostí, clonou a tlačítkem s aktivním systémem H.D.R. (High Definition Revoicer).

Signovaná verze Daryla Stuermera bude nabízena v lesklém transparentním laku Trans Red a v evropské distribuci se objeví pravděpodobně na přelomu března a dubna. Oficiální cena novinky byla v případě amerického trhu nastavena okolo hranice 2 000 dolarů včetně měkkého polstrovaného pouzdra.

Tagy Godin Godin DS-1 Daryl Stuermer
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY