Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 25.10.2022 - 00:01

Godin Session R-HT Pro: moderní strat s hardtail kobylkou

Montrealská společnost Godin posílila nabídku elektrických kytar o sérii Session R-HT Pro, představující moderně koncipované nástroje na bázi Stratocasteru. Oproti klasické předloze nabízejí kanadské modely flexibilněji řešenou elektroniku s dvěma typy snímačů známých značek, ostřeji řezané kontury těla a také pevnou hardtail kobylku přispívající ke stabilitě ladění i rezonanci výsledného tónu.

Korpus je vyroben z laurentské lípy, přičemž verze v bílém laku dostala komorované tělo, krk z jednoho kusu javoru je uchycen čtyřmi vruty přes ergonomicky tvarovaný spoj, palisandrový hmatník o radiusu 12 palců disponuje 22 středně silnými pražci a ořechem GraphTech širokým 42 mm. Zvolena byla standardní menzura dlouhá 25.5 palců.

U kobylky má své místo lety osvědčený humbucker Seymour Duncan ’59 SH-1B s charakterem klasických PAF snímačů, výjimku opět představuje bíle lakovaná varianta, která používá dvoucívkový Seymour Duncan Custom Custom SH-11p. Humbuckerům SD sekunduje dvojice nízkošumových single coilů Hot Gold z produkce firmy Lace Sensor, které měl v minulosti na svých Stratocasterech také Eric Clapton a řada dalších hráčů.

Snímače jsou ovládány pětipolohovým nožovým switchem a potenciometry společné hlasitosti plus tónové clony vybavené push pull rozepínáním cívek humbuckeru. Zmíněná hardtail kobylka s uchycením strun skrz korpus je kombinována s firemními celokovovými strojky opatřenými ladicím převodem 18:1 a uchycenými do reverzně řešené hlavice se stromečkovými srážeči strun EA a DG. Většina kovových komponent má černou úpravu.

Zvukově všestranná kolekce Godin Session R-HT Pro je dostupná v barevných provedeních Bourbon Burst, Retro Orange nebo Carbon White. Cena modelů vyráběných v kanadských dílnách se pohybuje okolo hranice 1200 dolarů. Součástí dodávky by měl být také kvalitní polstrovaný gig bag.

Tagy Godin Godin Session R-HT Pro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY