Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hybridní basa Godin RG-4 Ultra Carbon White RN

Pro basisty, kteří rádi využívají zvuk a možnosti elektrické i elektroakustické basy, ale nechtějí na koncertní štace vozit dva nástroje, připravil kanadský Godin hybridní čtyřstrunný model RG-4 Ultra Carbon White RN, který je díky použité elektronice a konstrukci schopen pokrýt typickou zvukovou paletu těchto dvou sice příbuzných, ale charakterově přece jen odlišných basových světů.

Ke korpusu z laurentské lípy, opatřeného rezonančními dutinami a topem ze stříbrolistého javoru, jenž tónu dodává potřebný atak, čistotu a brilanci, je přes ergonomicky řešený spoj připevněn krk z tvrdého výběrového javoru, a to tentokrát šesti vruty podloženými dvojicí kovových chromovaných destiček.

Model s klasickou menzurou dlouhou 34 palců disponuje palisandrovým hmatníkem o radiusu 12 palců, osazeným dvacítkou středně silných pražců a ořechem GraphTech širokým 1.5 palce (38.1 mm). Hardware sestává z kobylky s ebenovou základnou, kotvící kolíčky a mosaznými kameny, na černě lakované hlavici v telecasterovském stylu odkazujícím na první sérii Fenderu Precision z roku 1951 najdeme celokovové foremní strojky s ladicím převodem 20:1.

Střední půlený single coil Seymour Duncan Vintage P-Bass je kombinován s kobylkovým singlem Seymour Duncan Apollo J-Bass, magnetické pasivní snímače jsou ovládány třípolohovým nožovým switchem, hlasitostí a tónovou clonou. Akustický zvuk zajišťuje speciálně navržený předzesilovací systém LR Baggs vybavený kobylkovými senzory HEX a modulem s třípásmovými korekcemi, hlasitostí, saturací a fat-switchem zvýrazňujícím presence a pásma nižších středů. Oba signály lze samozřejmě také vzájemně mixovat a využít je možno dvojici nezávislých jackových výstupů.

Godin RG-4 Ultra Carbon White RN v polomatném transparentním odstínu Trans White doplněném třívrstvým želvovinovým pickguardem je z továrny seřízen na struny D'Addario EXL165 Long Scale (.045 .065 .085 .105), oficiální cena byla nastavena na cca 2700 eur včetně kvalitního polstrovaného gig bagu.

Tagy Godin Godin RG-4 Ultra Carbon White RN

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY