Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 12.11.2019 - 00:01

Fuzz EHX V2 Violet Ram’s Head Big Muff

Firma Electro Harmonix představila reissue verzi vintage fuzzu Violet Ram's Head Big Muff z roku 1973, jenž byl v 70. letech hojně používán na nahrávkách celé řady kapel. Novinka s označením V2 Violet Ram’s Head Big Muff disponuje kompaktním šasi ve formátu Nano a na rozdíl od dnes už raritního originálu bude dostupná za velmi rozumnou cenu.

Reinkarnovaný model sice sdílí s předlohou ovladače Volume, Tone, Sustain, ale oproti standardnímu Big Muffu Pi obvod produkuje kultivovanější zkreslení s výraznější porcí středů a detailnějším přednesem. K původnímu Ram’s Headu se zvuk reissue verze blíží při extrémnějším nastavení potenciometrů, kdy efekt nabídne tón s dlouhým sustainem a ostřejším atakem.

Modifikace zahrnuje také footswitch zapojený v režimu true bypass, stavovou diodu a možnost napájení pomocí baterie nebo 9V adapteru s barelovým konektorem. Originální fuzz „Ram73“ dnes představuje v podstatě sběratelský artefakt, o čemž svědčí i ceny pohybující se v rozmezí 600 až 700 dolarů. Z tohoto pohledu je EHX V2 Violet Ram’s Head Big Muff s českou cenovkou 2 790 Kč k mání za hubičku.

Novinka může být ideální volbou pro kytaristy, kteří se poohlížejí po finančně dostupném fuzzu s prostorově nenáročným šasi a tradičním soundem, jehož zastánci byli např. David Gilmour z Pink Floyd, Ernie Isley (The Isley Brothers) nebo J Mascis z Dinosaur Jr.

Tagy EHX Electro Harmonix EHX V2 Violet Ram’s Head Big Muff
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY