Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová -

Frontman šmíruje u Marty Kloučkové

Multižánrová zpěvačka, textařka a songwriterka Marta Kloučková působí například v kapele Barbory Polákové, Concept Art Orchestra nebo vokální skupině Skety. Pokud byste jí chtěli splnit přání, touží po bezdrátovém mikrofonu Shure KSM9. Debutové album jí vychází příští týden.

Na čem právě pracuji?

Od ledna jsem pracovala na svém debutovém albu Loving Season, které jsme natočili v červnu ve studiu SONO v sestavě Vít Křišťan – piano, Fender rhodes, Jan Fečo – kontrabas, Marek Urbánek – bicí, já – zpěv, s hosty Davidem Dorůžkou a souborem Clarinet Factory, pod zvukovým dohledem Adama Karlíka, který se postaral i o mix a mastering. Jsou na něm mé (a dvě Vítkovy a jedna Davidova) skladby, texty jsem zčásti psala já a zčásti jde o zhudebněné básně Sary Teasdale.

Album vyjde 28. listopadu 2018 u labelu Hevhetia, nedávno skončila crowdfundingová kampaň na podporu alba na Hithitu. Vypustili jsme i live video ze studia SONO k písni After Love jako ochutnávku z připravovaného alba. Video natočilo duo Van and Haus asi za půl dne, točili jsme ho živě a dotáčeli různé záběry. Vizuál alba byl v rukou Katsushiky Garai, hlavní roli v něm hrají fotografie Kateřiny Bíbrlíkové.

Kromě toho mám za sebou nabité léto i podzim s tělesy, ve kterých působím – SKETY, Barbora PolákováConcept Art Orchestra. Těším se i na koncerty se svým Quartetem a na křest alba, který se uskuteční 7. 1. 2019 v Jazz Docku za účasti všech hostů, kteří s námi album natočili. Album pokřtí Bára Poláková a já už se moc těším! V lednu mě čeká Swing Gala koncert s Janem Smigmatorem v Sonu v Brně, v březnu bychom rádi vyjeli s Quartetem na turné po Čechách k nové desce.Mé vybavení?

Na své sólové koncerty používám většinou kondenzátorový mikrofon Shure KSM9, ve Sketách zpíváme všichni shodně na Shure 87A, doma mám i Shure Beta, který si beru do menších prostor nebo na big band. Poslední dobou je to zřídka, ale také používám Loop Station TC Helicon Live Touch. S mou první vážnou kapelou Nano Illusions jsem několik let používala na vokální a jiné efekty Kaoss Pad KP3, na ty vokální efekty to nebylo úplně ideální... ale byla to legrace. Také jsem tam hrála na synťák MicroKorg XL a závěrem smyčkovala na Boss RC-300 (ten už od doby, co mám TC Helicon, nemám, vyměnila jsem ho za kytaru).

Tyhle věci teď živě nepoužívám, víc se mi v momentální líbí akustické zvuky. Doma cvičím a skládám na piano Studiologic Numa Stage, mám i saxofon, ale nemám čas cvičit a zároveň se mi to nechce prodávat, tak třeba jejich čas teprve přijde. Kombo na zpěv, pokud je třeba, používám AER Acoustic, zbožňuju ho. Ještě mám vlastně zvukovku a studiový mikrofon, občas potřebuju něco doma natočit, ale to mluvím o demo kvalitě.

Oblíbený kousek vybavení?

Mikrofon Shure KSM9.Co bych si ráda pořídila do sbírky?

Custom in-eary a bezdrátový Shure KSM9.

Největší hudební zážitek?

Koncert Earth Wind and Fire v Lucerna Music Baru v roce 2005 a koncert Eryky Badu v polské Wroclawi v roce 2011.

Oblíbené místo k hraní?

Jazz Dock a Austrálie.

Zkušebna – ano, ne, občas?

Ano, jednou týdně se SKETY a občas s Quartetem, sama cvičím většinou doma

Oblíbené studio?

SONO v Nouzově.

Plány do budoucna?

Vydat album, jet s ním na šňůru, zpívat, spolupracovat, cestovat, potkávat se s inspirativními lidmi... hrát a trávit čas s lidmi, které mám ráda... v podstatě bych si přála, aby to, co dosud dělám, vydrželo a bylo to pořád takhle zábavné a fajn.

Tagy Frontman šmíruje Marta Kloučková Skety Concept Art Orchestra Barbora Poláková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY