Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová -

Frontman šmíruje u Thomase Kliky

Zpěvák, kytarista, songwriter usazený v Čechách, ale původem z Baltimoru. Thomas Klika rozhodně má o čem psát a zpívat, stojí v čele indierockové formace No Heroes, kteří se letos vrací s EP Heart Beats, vídat jste ho mohli také v projektu Tommy Indian. Na křest zbrusu nové minidesky No Heroes můžete vyrazit do pražského Potrvá 22. listopadu.

Na čem právě pracuji?

Zrovna dělám na několika nových písničkách. Jsou pro mě hodně osobní, vkládám do nich množství vlastních zážitků z posledních pár let s malýma dětma doma. Mám z toho hrozně dobrý pocit a těším se, až je nahrajeme ve studiu.

Mé vybavení?

Nedávno jsem si koupil od Gretsch Guitars jejich limitovanou edici G54357G Electromatic v černý barvě. Krásně to zapadá do mé sbírky (Fender Std Strat Candy Apple Red, Fender Jaguar Sunburst, Sheraton II Sunburst a Takamine z roku 62 – jeden z prvních kusů) a výborně si rozumí s kombem Vox AC30 10". Teď používám hlavně Ibanez Tube Screamer s Boss Giga Delay DD-20, Little Big Muff Elektro-Harmonix, Boss compressor CS-3, Boss Equalizer GE-7, Line 6 Verbizilla (BOŽÍ!!) The Fuzz TZ-2 Guyatone a Boss TU-2 tuner.

Celý to mám napojený do Pedal Power a jako pedal board mám Pedal Train Pro. Kabely používám už přes deset let od Sound Wave, jsou nejlepší. Trsátka preferuji Dunlop 0.73mm. Mikrofon na zpěv je Shure SM58.


Oblíbený kousek vybavení?

Gretsch, Vox AC30 a cely pedal board!

Nejhorší nástroj, co jsem držel v ruce?

Nevím, jestli existuje, každej nástroj má něco v sobě, záleží hlavně na muzikantovi, který na něj hraje.

Co bych si rád pořídil do sbírky?

Fender Stratocaster z roku 68 a Telecaster z roku 52, taky Gibson ES 390 a mnohé další!

Nejhorší muzikantský zlozvyk?

Necvičit a vymlouvat se, že něco nejde.

Největší hudební zážitek?

Pro mě osobně U2 2005 v Katowicích v rámci Vertigo tour.


Oblíbené místo k hraní?

Tam, kde je dobrá atmosféra a lidi se cítí dobře. Konkrétně na Colours of Ostrava, kde taková atmosféra vládne a když se to povede, tak také pražské Rock Café.

Zkušebna – ano, ne, občas?

Zkušebna je pro mě krásný místo, kde se tvoří něco výjimečného. Chtěl bych zkoušet co nejvíc to jde, takže za mě ano!

Oblíbené studio?

Chic Sound Studio Armina Effenbergera.

Plány do budoucna?

To je jasný. Vydat další album, jet na turné s kapelou a hrát na super festivalech.

Tagy Frontman šmíruje Thomas Klika No Heroes Vertigo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY