Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 23.09.2020 - 00:01

Experience PRS 2020 Modern Eagle V

Od roku 2007 pořádá firma Paul Reed Smith ve své centrále v marylandském Stevensvillu akci PRS Experience, která zahrnuje různé koncerty, kliniky továrních hráčů a samozřejmě i představení nových produktů. Letošní PRS Experience sice z důvodů pandemie covid-19 proběhla pouze virtuálně prostřednictvím YouTube, nicméně i tento ročník doprovázel speciální model kytary, jenž je tentokrát zastoupen limitovanou edicí Experience PRS 2020 Modern Eagle V, která dorazila také na český trh.

Novinka využívá snímačovou konfiguraci HSH tvořenou dvojicí humbuckerů TCI a středním nespecifikovaným firemním single coilem. Set doplňuje unikátně řešené ovládání poskytující hráči skutečně nadstandardní paletu zvuků. Pětipolohový nožový switch volí v základu kombinace podobně jako u kolekce PRS 509: 1. pol. – kobylkový HB, 2. pol. – jedna cívka kobylkového HB + střední singl, 3. pol. – střední singl, 4. pol. – střední singl + jedna cívka krkového HB, 5. pol. – krkový HB.

Dvojice páčkových spínačů rozepíná a aktivuje humbuckerové cívky situované blíž ke krku a nabízí tak zvuk singlů ve stylu TCI. Push/pull přepínač integrovaný ve společné tónové cloně navíc aktivuje oba humbuckery, takže v případě 3. polohy hlavního switche jsou k dispozici všechny tři snímače. Systém je opatřen ještě třetím páčkovým minipřepínačem, měnícím hodnotu odporu potenciometru hlasitosti z 500 na 250 kOhm, což má přirozeně vliv na výsledný tón.

Mahagonový korpus je potažen javorovým topem s kresbou v kvalitě 10, javorový krk z jednoho kusu mahagonu a masivní patkou nese hmatník z prémiového a dnes velmi ceněného honduraského palisandru, osazeného 22 pražci a tradičními ptačími značkami poloh v původním designu „PRS Old School“.

Struny kotví v patentovaném vibratu PRS a ladění obstarávají luxusní strojky Phase III s otevřenými mechanikami a bílými plastovými rondely. Veškeré kovové komponenty jsou provedeny ve zlatém chromu. Na trhu se objeví pouze 200 kusů v transparentních odstínech Charcoal nebo River Blue, česká cena se pohybuje okolo 155000 Kč včetně pevného pouzdra, certifikace, servisních klíčů atd.

Tagy Paul Reed Smith Experience PRS 2020 Modern Eagle V
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY