Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 31.08.2020 - 00:01

Evropské limitky PRS CE 24 Standard Satin LTD 2020

Do speciálních sérií určených výhradně pro evropský trh zahrnovala firma Paul Reed Smith většinou levnější nástroje řady SE, vyráběné v asijské pobočce společnosti. První výjimkou byl originální model CE 24 v designové úpravě Smokeburst z roku 2019, ke kterému se nyní přidává další limitovaná kolekce CE 24 Standard Satin LTD 2020 v klasických i transparentních odstínech Antique White, Charcoal, McCarty Tobacco Sunburst, Vintage Cherry a Vintage Mahogany, krytých tenkou vrstvou saténového nitro laku, umožňující dřevu přirozeně rezonovat a dozrávat.

Nástroje, navazující na edici CE 24 Standard Satin z roku 2016, disponují celomahagonovým korpusem s bombírovanou čelní plochou. Absence javorového topu a tenký krycí finiš poskytuje tónu hřejivější charakter, dostatečnou porci výšek zajišťuje javorový krk se subtilnějším profilem Pattern Thin, uchycený k tělu čtveřicí vrutů, což tento typ kytar řadí do produktové linie Bolt-On.

Palisandrový hmatník nese 24 jumbo pražců a tradiční ptačí polohové značky. Model s menzurou o délce 25 palců využívá dva humbuckery 85/15 Treble/Bass ovládané třípolohovým páčkovým switchem, potenciometrem společné hlasitosti a tónovou clonou s vestavěným push/pull přepínačem rozepínajícím cívky obou snímačů.

Použito bylo spolehlivé patentované vibrato PRS s masivní lisovanou základnou a šesti kotvícími vruty, hlavice je osazena odlehčenými uzamykatelnými firemními strojky Low Mass Locking a veškeré kovové součásti mají niklovanou povrchovou úpravu.

Speciální evropská kolekce PRS CE 24 Standard Satin LTD 2020 bude vyrobena v limitované sérii čítající 125 kusů, tedy pravděpodobně 25 nástrojů v každém z výše zmíněných barevných provedení. Oficiální cena jednotlivých verzí byla nastavena shodně na cca 1750 eur včetně kvalitního polstrovaného gig bagu.

 

Tagy Paul Reed Smith PRS CE 24 Standard Satin LTD 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY