Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Eventide H90 Harmonizer: nástupce oblíbených multiefektů řady H9

Značka Eventide odstartovala evropskou distribuci multiefektu s označením H90 Harmonizer, který představuje novou firemní vlajkovou loď v kategorii podlahových procesorů a zároveň nástupce oblíbené série H9. Model nabízí špičkovou kvalitu jak klasických efektů, tak i různých modulů pro experimentální zvuky, takže muzikantské kreativitě se v daném případě meze rozhodně nekladou. Rozsáhlá je i konektivita a H90 boduje také intuitivním uživatelským rozhraním.

Eventide H 90 disponuje více než šedesátkou prémiových efektových algoritmů a stovkami kombinací programů, které jsou přizpůsobeny různým nástrojům a žánrům. Díky mnoha vstupům/výstupům a flexibilním možnostem směrování signálu je H90 navržen tak, aby se stal srdcem vaší sestavy.

„Devadesátka“ využívá architekturu ARM, odvozenou od nejvýkonnějšího efektového procesoru na světě Eventidu H9000, pedál nabízí nejen ikonické reverby, delaye, modulace a pitch-shifting z modelu H9 Max, ale jde mnohem dál díky deseti novým výkonným algoritmům, včetně nejmodernějšího Polyphonic Pitch Shiftingu. Navíc patentovaná technologie SIFT (Spectral Instantaneous Frequency Tracking) otevírá cestu k efektům nové generace.

Najdeme zde algoritmy pro polyfonní transpozici akordů, Instant Flanger, Instant Phaser, SP2016 Reverb, Prism Shift pro vytváření dalších akordových tónů, emulaci Even-Vibe, páskové vintage echo Head Space, dozvuk typu Bouquet Delay Bucket Brigade, modulovaný reverb Wormhole s pitch warpingem nebo overdrive Weedwacker.

Navýšený výkon DSP enginu vylepšuje všechny předchozí algoritmy obsažené v modelu H9 Max, nechybí nové funkce jako je kvantizace, kvalitnější či přesnější trakce výšky tónu a další prvky, které byly dříve dostupné pouze u pedálů a plug-inů řady dot9.

Použít lze program Twin-Turbo, umožňující sloučit dvojici algoritmů do jednoho presetu a vytvářet tak nové, inspirativní zvuky. Konstrukce dualního algoritmu Harmonizeru H90 se vyznačuje skutečným přeléváním mezi programy, sériovým nebo paralelním směrováním efektů a flexibilními vstupy/výstupy.

Přepracován byl hlavní panel vybavený pěti rotačními enkodery, sedmi tlačítky s LED diodami, OLED displejem s vysokým rozlišením a třemi programovatelnými footswitchi, které v režimu Perform disponují celkem šesti volbami. Připraveny jsou čtyři jackové vstupy, stejný počet výstupů (mono, stereo, insert return / send atd.), port USB-C, DIN konektory MIDI In, Out/Thru, dvě zdířky EXP/CTL pro externí ovladače a samozřejmostí je podpora editačního softwaru H90 Control (Mac / PC).

Napájení obstarává DC adapter s napětím 9 až 12 V / 12 W, hlavní footswitch je zapojen v režimu true bypass. Oficiální cena modelu Eventide H90 Harmonizer o rozměrech 170 x 136 x 65 mm a hmotnosti 841 g byla v případě evropského trhu nastavena těsně pod hranicí 1200 eur.

Tagy Eventide Eventide H90 Harmonizer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY