Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Eventide TriceraChorus: výkonná modulace ve stylu osmdesátek

Efektům ze série Eventide dot9 se na vysoce konkurenčním trhu nevede vůbec špatně, což amerického výrobce přimělo posílit stávající modely MicroPitch, Blackhole a Ultra Tap o další programovatelný kousek, nesoucí označení TriceraChorus. Zatím poslední zástupce této edice přináší nejen sound evokující analogové chorusy z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, ale také řadu moderních funkcí, které z tohoto pedálu dělají flexibilní model s širokými možnostmi využití.

TriceraChorus kombinuje modulaci ve stylu BBD (čipy bucket brigade) s oblíbeným firemním efektem MicroPitch, funkcí Swirl, třífázovým LFO, volitelným mono/stereo vstupem a dvojicí výstupů, díky čemuž má uživatel k dispozici celou škálů modulací rozložených do tří nezávislých hlasů (levý, centrální, pravý). Pravým footswitchem Swirl může navíc okořenit zvuk o psychedelicky znějící rejstříky flangeru, phaseru či Uni-vibu.

Přímo do efektové banky je možno uložit až 5 presetů, citlivost vstupní sekce lze ovlivnit páčkovým spínačem Guitar/ Line Lvl a pomocí ovladače Mix jsou dostupné režimy Chorus – vintage charakter, Vibrato – houpavější pulsace vlny a Chorable – masivní modulace evokující zvuk starších rackových verzí Tri-chorus. Navíc zde najdeme i výstup pro externí expression pedál s možností namapování jakéhokoliv parametru, nebo zapojení přepínače pro tap tempo či pohyb v presetech.

Levý footswitch Active pracuje v momentary i latch režimu a k výběru jsou bypass mody buffered, relay, DSP+FX nebo Kill dry. Nechybí USB port, TRS jack pro MIDI a další editaci či organizaci více než stovky presetů zajišťuje doplňková aplikace EDM (Eventide Device Manager). Stejně jako u předchozích efektů z kolekce dot9 má šestice potenciometrů duální funkci a šasi je vyrobeno z masivního ohýbaného plechu.

Eventide TriceraChorus, výrobcem označovaný jako „nejsytější chorus všech dob“, najde své uplatnění s kytarou, basou, vokály, smyčcovými nástroji nebo syntezátory, jejichž zvuku může dodat zcela nový rozměr. Oficiální cena pedálu o rozměrech 102 x 108 x 43 mm a hmotností 480 g, napájeného standardním 9V 200 mA adapterem, se pohybuje pod hranicí 8800 Kč.

Tagy Eventide Eventide TriceraChorus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY