Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Delaye Eventide MicroPitch a UltraTap

Firma Eventide uvedla na trh dva pedálové efekty, postavených na algoritmech převzatých z firemních rackových procesorů, představujících průmyslový etalon dané kategorie. Model MicroPitch Delay nabízí zvuky známé z firemních multiefektů H910, H949 nebo H3000 Harmonizer, zatímco verze UltraTap kombinuje emulaci páskového echa s reverbem a pokročilými funkcemi, takže na své si přijdou příznivci vintage soundu, jenž je blízký klasickému Echoplexu.

MicroPitch využívá kombinaci duálních pitch-schifterů s jemným de-tuningem, doplněných delayem a modulací. Nadstandardní potenciál tohoto modelu poskytuje uživateli téměř neomezenou paletu tónů a vývojáři z Eventide do obvodu nově zakomponovali také zdroje pozitivních či negativních envelope modulací obálky, takže vytvářet lze nepřebernou řadu různých zvukových struktur.

„Představte si UltraTap jako matku všech Echoplexů a nebudete příliš daleko“ – tímto sloganem charakterizuje výrobce flexibilní model UtraTap, umožňující přidávat nekonečné množství „páskových hlav“ a přímo ovládat jejich polohy i úrovně. K dispozici jsou rytmické delaye, masivní reverby včetně reverzního modu, unikátní modulace apod.

Oba programovatelné efekty mají úložiště pro pět presetů přístupných z pedálu (bez MIDI) a editaci celkem 127 předvoleb, včetně jejich správy, sdílení nebo aktualizací firmwaru obstarává software Eventide Device Manager, podporující zařízení založená na systémech Windows a Mac OS X.

Vybrané MIDI presety je možno ukládat přes USB port nebo TRS jack a připravena je zdířka pro externí expression pedál s mappingem libovolných parametrů – tento konektor zajišťuje i zmíněný MIDI přenos či Aux Switch. K TRS vstupu a dvojici audio výstupů jsou přiřazeny tahové přepínače Mono/Stereo a Guitar/Line Level, optimalizující citlivost pro kytaru, synthy, ef. smyčku, DAW atd.

Hlavní panel je osazen šesti potenciometry navázanými na malé tlačítko v pravém horním rohu, které těmto ovladačům přiřazuje další funkce, u levého footswitche Active lze kromě režimů latch/momentary zvolit také mod Catch-up (přepínání mezi presety a parametry) a na výběr jsou režimy Buffered, Relay, DSP+FX či Kill dry. Pravý footswitch Tap nastavuje rytmizaci dozvuku, pulsaci modulační vlny, morphing a další parametry.

Pedály o rozměrech 102 x 108 x 43 mm a hmotnosti 480 g jsou podobně jako předchozí multiefekt Eventide Blackhole napájeny adapterem 9V 200 mA. Oficiální česká cena delaye Eventide MicroPitch se pohybuje okolo 8200 Kč, pásková emulace UltraTap vyjde na stejnou částku.

Tagy Eventide Eventide MicroPitch Eventide UltraTap

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY