Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

EVANS Hybrid Sensory Percussion Sound System

Firma EVANS, tradiční americký výrobce bubenických doplňků a blan, patřící pod křídla koncernu D'Addario, letos zařadil do svého produktového portfolia paket Hybrid Sensory Percussion Sound System EHSP-1, proměňující akustickou či elektronickou bicí soupravu, perkuse apod. ve výkonný ovladač pro tvorbu hudby. EHSP-1 umožňuje vytvářet a ovládat více zvuků s každým bubnem a generovat tak komplexní, vrstvené zvuky v reálném čase, což z tohoto modelu dělá mocný nástroj pro hráče, kteří chtějí prozkoumat nová zvuková teritoria a posunout hranice svého nástroje.

Sada, skládající se ze snímačů, centrálního modulu se zvukovou kartou a potřebné kabeláže, nabízí výkon a flexibilitu moderní pracovní stanice s intuitivní hratelností nástroje, což mimo jiné znamená, že systém je schopen nahradit externí efektové pady. Každý senzor doplňují tzv. Elementy ve formě malých teček, které se jednoduše nalepí na horní blány, zatímco snímače v masivních pouzdrech přizpůsobeny pro upnutí k ráfku bubnu.

Poté následuje kabelové propojení senzorů s modulem EVANS Portal Audio Interface (EPAI), jenž slouží nejen jako plně funkční audio karta (jack/XLR vstupy a linkové výstupy), použitelná i k nahrávání jiných nástrojů či vokálů, ale také jako mixer/kontroler s vestavěným mikrofonem, sluchátkovým předzesilovačem, fantomovým napájením a konektory MIDI Out, 5x Aux Out, 7x Sensor In, ADAT či USB-C.

Elementy (nalepovací snímací prvky) pomáhají rozdělit buben až na 10 zón, zachycujících jedinečné nuance techniky hry, jež prostřednictvím modulu EPAI míří do počítače, který pomocí algoritmů strojového učení interpretuje bubeníkovu hru a převádí ji na řadu různých zvuků v softwaru Sensory Percussion.

Ten obsahuje šest zvukových balíčků s více než stovkou presetů, pokrývajících širokou paletu zvuků a stylů, od klasických elektronických bicích, melodických tónů a akordů až po věrné reprodukce akustických bicích souprav. Tyto sady lze samozřejmě upravovat a remixovat, nebo můžete začít stavět zcela novou originální soupravu od nuly s použitím více než 2300 samplů, nebo vlastní zvukové knihovny pro neomezenou flexibilitu.

Software nabízí také sekvencer, Note Controller konvertující barvu, rychlost a dynamiku hry na noty ve stupnici, metronom, pokročilý mapping a v neposlední řadě i klasické efekty, jako jsou delaye, reverby, filtry a ekvalizéry – v současné době je k dispozici celkem 17 efektových modulů. Zvukové možnosti lze navíc rozšířit také pomocí MIDI propojení s dalšími hudebními zařízeními.

Součástí dodávky je trojice snímačů s Elementy, modul, kabely 3x TRS 3.5 mm + USB-C/USB-C, adapter EMAD na basový buben, limitovanou edici paliček ProMark ActiveGrip, karta pro registraci/download softwaru a napájecí zdroj. Samostatně lze přikoupit i další senzory a komponenty.

Tagy evans EVANS Hybrid Sensory Percussion Sound System EHSP-1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY