Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

In-eary Zildjian ZIEM1 a síťkové blány Evans SoundOff

Dvě tradiční značky orientující se na bubenický segment předvedly na lednovém kalifornském veletrhu kromě jiného i novinky, které svým zaměřením lehce vybočují z jejich zavedeného portfolia. Firma Zildjian prezentovala svůj první model in-ear sluchátek ZIEM1 a společnost Evans Drumheads přišla s novou řadou tichých blan SoundOff Mesh.

Profesionální in-eary ZIEM1 (Zildjian In-Ear Monitors) jsou osazeny kvalitními dvouzónovými měniči typu DDD - Dual Dynamic Driver, vyznačující se přirozenou frekvenční odezvou s příjemnými neunavujícími basy, detailně vykreslenými středy a jemně cizelovanými výškami. Výrobce tento model navrhoval s důrazem na široké použití, takže sluchátka svou práci odvedou jak na koncertech, ve zkušebně, studiu, tak i při standardním poslechu hudby.

Sluchátka jsou dodávána se dvěma páry výměnných koncovek z prémiové silikonové směsi SpinFit (velikosti medium + large), které nabízejí komfortní usazení a dobrou izolaci okolního hluku. Součástí balení je i redukce minijack/jack, čistící štěteček a měkkém přepravní pouzdro se zipem. Cena setu se na českém trhu pohybuje okolo 4 000 Kč.

Označení SoundOff bylo u firmy Evans doposud vyhrazeno pro různá gumová tlumítka bubnů, určená k tichému cvičení. Novinka v podobě síťkových blan pro akustickou bicí soupravu sice plní stejnou funkci, ale přináší bubeníkům reálnější pocit ze hry.

Jednovrstvé tiché blány Evans SoundOff Mesh v černém provedení se natahují identicky jako standardní modely a v distribuci se objeví verze pro tomy, snare a basové bubny o průměrech 8 až 24 palců. V případě amerického trhu byly ceny nastaveny v rozmezí cca 12 až 35 dolarů podle typu a velikosti.

Tagy Zildjian evans Zildjian ZIEM1 Evans SoundOff Mesh

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY