Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tiché blány a činely Evans řady db One

Firma Evans, známý výrobce bubenického příslušenství, přišla s řešením pro všechny hráče, kteří potřebují při cvičení snížit hlasitost soupravy na minimum, a to při zachování autentické odezvy a herního feelingu standardního kitu. Série Evans db One nabízí několik verzí tichých blan, umožňujících klasické ladění, doplněných setem dB One Cymbals zahrnujícím celkem čtyři speciální činely. Blány lze pořídit jak samostatně, tak i ve formě pětimístné sady dB One Rock System nebo v podobě kompletního setu dB One Rock System + Cymbals, obsahujícího činely plus pět blan.

Tiché blány pro domácí cvičení využívají hybridní koncepci kombinující jednovrstvou síťovinu Evans ShockWeave Mesh s pěnou Kinetic Transfer Foam (KTF) a úderovou plochou Impact Patch, snižující ve výsledku hlasitost bubnu až o 80 procent, a to, jak už bylo částečně zmíněno, bez ztráty autentické odezvy, ataku a výšky tónu. Technologie Snare Sim, použitá u dvouvrstvých bubínkových blan, navíc přináší typický témbr klasického struníku při zachování nízké hlasitosti.

Edice Evans db One Drumhead sestává z následujících typů blan pro snare, tomy, floor tomy a basové bubny:

Evans dB One Snare: 13”, 14”
Evans dB One Tom: 10”, 12”, 14”, 15”, 16”, 18” nebo trojice paketů 10”, 12”, 14” / 10”, 12”, 16” / 10”, 13”, 16”
Evans dB One Bass Drum: 18”, 20”, 22”, 24”

Činely z kolekce dB One Cymbals, představující konkurenci např. pro sérii Zildjian L80, jsou vyrobeny z nerezové oceli potažené nanovrstvou využívající firemní patentovaný systém dBalance, vyznačující se spirálovou perforací těla i centrálního zvonu, díky čemuž tato produktová řada poskytuje identickou artikulaci i rezonanci jako tradiční činely, oproti kterým db One snižuje úroveň hlasitosti opět až o 80 procent. Sada obsahuje 20” Ride, 18” Crash, 16” Crash a 14” Hi-hat.

Kvalitně zpracované blány a činely Evans dB One jsou vyráběny v americké centrále značky, oficiální ceny se na českém trhu pohybují v těchto relacích: Evans dB One Rock Pack – cca 5000 Kč, Rock Tompack – cca 2250 Kč, Fusion Tompack – cca 2700 Kč, db One Cymbal Pack – cca 9500 Kč, Rock Pack + Cymbal Pack – cca 14200 Kč, samostatná blána db One Snare 14” – cca 1300 Kč, BD 22” – cca 2000 Kč, blány na tomy startují na cenovce pohybující se okolo 1000 Kč v případě desetipalcové varianty.

Tagy evans Evans dB One

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY