Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 07.09.2016 - 00:01

Nové blány Evans s odolným UV povrchem

Americký výrobce bubenických blan Evans, jenž patří pod koncern D'Addario, brzy uvede do prodeje zbrusu novou sérii blan s označením Evans UV1. U novinky byla použita patentovaná technologie, která pomocí UV záření výrazně zpevňuje povrch blány a zvyšuje její trvanlivost a odolnost.

Potah tvoří vylepšená vrstva mikrofilmu, jenž materiálu blány zabraňuje v promačkávání a roztahování a pozitivně ovlivňuje dynamickou odezvu, projekci a zvukové spektrum s hřejivým a plným charakterem. Podle slov výrobce je série Evans UV1 nejodolnějším typem blány na současném trhu.

Jedním z muzikantů, kteří testovali prototypy pro snare, je i bubenické eso Omar Hakim se zkušenostmi sidemana a studiového hráče u Weather Report, Journey, Stinga, Davida Bowieho nebo kapely Milese Davise.

"Evans UV1 Snare vám při úderu na střed bubínku poskytne jasně konturovaný a konzistentní sound a širokou paletu muzikálních tónů při hře blízko hrany. Blánu není třeba nijak tlumit, její zvuk je perfektní už po vybalení z krabice. Vynikající stabilní ladění, perfektní feeling, skvělá do studia i na koncert a navíc fantasticky vypadá," hodnotí novinku Hakim.

Pokud uvažujete o přezutí vaší soupravy blánami s bezkonkurenční trvanlivostí, flexibilitou a výbornými zvukovými vlastnosti, tak určitě modelovou řadu Evans UV1 zařaďte mezi horké favority. V průběhu září by měl být v Evropě dostupný čtrnáctipalcový model pro snare a další varianty pro bubny o průměrech 10 až 16 palců začne společnost distribuovat během října.

Tagy bicí evans
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY