Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 26.04.2018 - 00:01

Dynamický mikrofon sE Electronics V7 Billy Gibbons

Čínská společnost sE Electronics přišla s novým přírůstkem: dynamickým zpěvovým mikrofonem V7 BFG. Navržený byl ve spolupráci s Billym Gibbonsem, frontmanem texaského tria ZZ Top.

Celokovový korpusu ze zinkové slitiny s efektním chromovaným povrchem je doplněn košem z ocelového drátu, pod nímž je uložen fialový windscreen chránící před nechtěnými interferencemi a obvod využívá dynamickou kapsli DMC7 se superkardioidní směrovou charakteristikou napomáhající izolovat náběr a projekci vokálu od zvuku ostatních nástrojů na pódiu.

DMC7 s hliníkovou cívkou byla navržena speciálně pro tento typ mikrofonu a společně s použitým neodymiovým magnetem poskytuje jasný a otevřený tón s velkou citlivostí a to bez přehnané náchylnosti ke zpětné vazbě. Kapsle je uložena v patentovaném shock mountu, jenž minimalizuje mechanické vibrace.

Mikrofon s impedancí 300 ohmů se může pochlubit nejnižší hladinou manipulačního hluku (handling noise) ve své třídě, frekvenční rozsah je dán hodnotami 40 Hz až 19 kHz, citlivost se pohybuje okolo 2.0 mV/Pa (-54 dB) a čistotu přenosu signálu podporují také pozlacené piny výstupního XLR konektoru.

Kromě samotného mikrofonu V7 BFG je součástí balení také plastový držák se stojanovou redukcí, náhradní vnitřní windscreen v černé barvě, utěrka, koženkové pouzdro, Gibbonsova signovaná trsátka Dunlop a další doplňky. Cena setu byla v případě evropském trhu nastavena na přibližně 120 eur.

Tagy sE Electronics Billy Gibbons
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY