Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 30.11.2019 - 00:01

Digitální mixpult Allen & Heath Avantis

Společnost Allen & Heath představila nový digitální mixpult Avantis založený na patentované firemní platformě XCVI FPGA. Profesionální model s 64 kanály je osazen dvojicí velkoryse pojatých dotykových obrazovek s úhlopříčkou 15.6 palce a Full HD rozlišením 1080p, novinka nabízí bohatou konektivitu, nechybí možnost rozšíření o efektovou sekci a nadstandardní odolnost by mělo zajistit netradičně koncipované celokovové šasi.

Uživatelské rozhraní Continuity umožňuje okamžitou reakci na různé situace, tahové fadery reagují na dotek a okamžitě zvýrazňují aktivní kanály, stisknutím jediného tlačítka se zobrazí nastavení ekvalizace a kompresoru v celé bance a po pravé straně obou displejů jsou umístěny panely FastGrab pro rychlý přístup ke klíčovým volně přiřaditelným parametrům.

Kromě 64 kanálů a 42 konfigurovatelných sběrnic disponuje Avantis 16 DCA skupinami s funkcí spill, 8 mute grupami, jednotkou Automatic Mic Mixing pro distribuci 64 mikrofonních větví do 4 zón a úložištěm pro 500 scén, které mohou být založeny do master listu s nastavitelným crossfadem (20 sekund).

Pomocí připojení SLink lze do systému integrovat externí moduly GX4816 XLR I/O nebo DX012 analog/AES a další expandery. K 12 XLR vstupům a stejnému počtu XLR výstupů (plus AES stereo In, 2x stereo Out) jsou přiřazeny porty sloužící k zapojení libovolných karet A&H’s dLive (Dante, Waves V3, gigaACE, superMADI, fibreACE) a volitelný Avantis dPack rozšíří možnosti mixu o špičkové FPGA efekty s nízkou latencí.

Digitální mixpult Allen & Heath Avantis s rozměry 91.7 x 32.7 x 27 cm, hmotností cca 25 kg a konstrukcí, u níž bylo využito trubkových rámů inspirovaných designem nejnovější generace závodních motocyklů, by se měl na evropském trhu objevit s cenovkou pohybující se okolo 9 700 eur, přídavný efektový dPack vyjde na cca 1 500 eur.

Tagy Allen & Heath Allen & Heath Avantis
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY