Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 17.11.2017 - 00:01

Osobní mixpult Allen & Heath ME-500

Britská firma Allen & Heath rozšiřuje řadu mixážních pultů ME určených pro osobní monitoring o model A&H ME-500. Novinka s 16 mono/stereo kanály se vyznačuje širokou kompatibilitou s externími systémy, možností uložení vybraných presetů do paměti, jednoduchým ovládáním s rychlou editací a kompaktními rozměry 225 x 150 x 55 mm.

Digitální mixer využívající kvalitní 24-bit/48kHz převodníky použité i v klasických A&H pultech nabízí detailní nastavení poměrů mezi až 16 nástroji nebo jinými zdroji zvuku a uložení mixů do 8 presetů. Systém umožňuje kaskádovité propojení přes PoE EtherCon hub, způsobem plug ‘n’ play lze připojit firemní digitální pulty a pomocí ME-U hubu také jiné konzole.

Hlavnímu panelu vévodí velký, přehledný displej, každý kanál má své vlastní podsvícené tlačítko, nechybí funkce Solo a Mute, dva potenciometry slouží k nastavení celkové hlasitosti, ovládání dvoupásmového ekvalizeru, limiteru a také pro Pan/Level a tlačítko Shift v kombinaci s danými ovladači umožňuje detailní editaci dalších funkcí.

Na čelní straně šasi najdeme USB port, uzamykatelné zdířky Neutrik EtherCon pro Link Out a Link In/PoE, jackový Mono Out, dva sluchátkové výstupy a konektor síťového adapteru DV 12V. Zařízení kompatibilní s platformami dLive, GLD, Qu a Aviom A-Net 16 je možno samozřejmě napájet i přes PoE.

Mixpult Allen & Heath ME-500 je ideálním pomocníkem jak ve studiu, tak i na pódiu nebo ve zkušebně a pro různé způsoby využití je spodní strana šasi uzpůsobena k uchycení pultu na mikrofonní stojan a pomocí externího držáku (prodáván samostatně) také např. k činelovému stojanu apod. Nová "pětistovka" by se měla v současné době už začít objevovat v evropské distribuci za cenu cca 400 eur včetně DC adapteru.

Tagy Allen & Heath Allen & Heath ME-500
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY