Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Analogový DJ Mixer A&H Xone:96

Britský výrobce zvukové techniky Allen & Heath představil novou vlajkovou loď DJ mixerů z populární řady Xone, kterou je analogový model Xone:96 vybavený dvojicí zvukových karet, certifikací pro digitální systémy Traktor Scratch z produkce Native Instruments, inovovanou ekvalizační sekcí, širokou konektivitou a mnoha dalšími funkcemi.

Novinka vycházející z dnes už klasické verze Xone:92 umožňuje použití dvou VCF filtrů (HPF / BPF / LPF) s nastavitelnou frekvencí a rezonancí, kanály (6+2) nyní disponují vylepšenými čtyřpásmovými korekcemi (kanál 1-4) nebo třípásmovým parametrickým ekvalizerem (kan. A-B) a přibyl také harmonický distortion CRUNCH.

Mixer je osazen dvěma zvukovými kartami (24 kanálů - 12 in/12out) s převodníky 32bit / 96kHz, využít lze 2 stereo sendy a 4 stereo returny, přičemž send 1 má volitelnou úroveň impedance pro použití v režimech Line/Hi-Z a k odposlechu slouží klasická i minijacková sluchátková zdířka s duálním modem Split-Cue.

Samozřejmostí jsou dva USB porty, DIN konektor MIDI Out, vstup RJ 45 pro X-link, Audio Sync Out, dva XLR vstupy pro připojení mikrofonů a stejný počet symetrických audio výstupů. Bezproblémové a rychlé ovládání zaručují kvalitní 60 mm lineární VCA fadery včetně crossfaderu innoFader Mini (VCA, 45 mm).

Analogový pult Allen & Heath Xone:96 o rozměrech 109 x 336 x 410 mm a hmotností cca 7 kg představuje špičku v oblastí DJ mixerů a tomu bude odpovídat i cena, která se bude na českém trhu pohybovat okolo 45 000 Kč.

Tagy Allen & Heath Xone:96

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY