Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 31.07.2017 - 00:01

Desktopové kytarové kombo Boss Katana-Mini

Do populární série modelingových aparátů Boss Katana přibyl nový kousek v podobě desktopového modelu Katana-Mini. Malé kombíčko určené především k domácímu cvičení se od svých větších sourozenců liší nejen ovládáním, ale také čistě analogovou předzesilovací sekcí a podle slov výrobce tento mini-aparát svým zvukem výrazně přesahuje ostatní produkty dané třídy.

Překvapivě hutný a průrazný sound je dán nejen preampovou částí inspirovanou dospělejšími zesilovači Katana a vlajkovou lodí Waza Amp, ale také poctivě navrženým koncovým stupněm s výkonem 7 W a speciálním čtyřpalcovým reproduktorem, který technici Bosse navrhovali a ladili konkrétně pro tento typ aparátu.

Hlavní panel umístěný na horní desce šasi z odolného plastu je osazen ovladači gainu a hlasitosti doplněnými třípásmovými korekcemi a posuvným přepínačem volícím mezi zvukovými režimy Clean, Crunch a Brown. Integrovaný digitální delay s emulací páskového echa lze upravovat pomocí knoflíků Level a Time.

Na zadní straně najdeme stereo minijackovou zdířku Aux In pro připojení externí audio zdroje (smartphone, tablet, MP3 atd.), takže lze cvičit se zvukovým podkladem a stereo konektor sluchátek, jenž zároveň slouží jako nahrávací výstup vybavený simulací kabinetu.

Napájení obstarává 9V adapter nebo šestice tužkových AA baterií s udávanou výdrží 7 (alkalické články) až 9 hodin v případě použití dobíjecích Ni-MH baterií s kapacitou 2 500 mAh. Desktopové kytarové kombo Boss Katana-Mini o rozměrech 230 x 116 x 181 mm a hmotností 1.2 kg už dorazilo i na český trh a to za překvapivě příznivou cenu, která se pohybuje pod hranicí 2 900 Kč.

Tagy Boss Katana boss
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY