Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Boss Katana-Air: kombo s bezdrátovým připojením

Do oblíbené série kytarových modelingových aparátů Boss Katana přibyl další model, tentokrát v podobě kompaktního desktopového stereo komba Katana-Air, které se kromě řady funkcí včetně možnosti zapojení externího zdroje zvuku (telefon, MP3, tablet atd.) přes Bluetooth nebo vstup Aux In a napájením pomocí baterií, může pochlubit také bezdrátovým připojením nástroje.

Komunikaci mezi aparátem a kytarou zprostředkovává receiver integrovaný v kombu, které disponuje i dokovací stanicí pro malou (87x22x36 mm) nástrojovou vysílačku. Ta je schopna na jedno nabití fungovat až 12 hodin a je vybavena automatickým režimem, jenž v případě nulové detekce signálu po čase odpojí obvod transmitteru a šetří tak energii kumulovanou v jeho baterii.

Kombo s výkonem 30 W (2 koncové stupně 2x15W) je osazeno dvojicí speciálně laděných reproduktorů o průměru 7.5 cm a podobně jako předchozí verze edice Katana nabízí výběr z 5 základních typů preampu - Acoustic, Clean, Crunch, Lead, Brown s třípásmovými korekcemi, hlasitostí, gainem a celkovým masterem a efektovou jednotku skládající se ze sekcí Bst/Mod, Delay/FX a Reverb.

Do paměti lze uložit celkem 6 presetů, kromě zmíněného Bluetooth a Aux In zde najdeme i minijackový výstup Rec Out, USB port a samozřejmě i klasický nástrojový vstup, takže máte volbu mezi použitím vysílačky nebo kabelu.

Boss Katana-Air je napájen pomocí AC adapteru 13V (je součástí balení) nebo 8 AA baterií s výdrží cca 7 hodin při použití alkalických článků a asi 10 hodin v případě dobíjitelných Ni-MH baterií s kapacitou 2 500 mAh. Pokud kombu dodávají energii baterie, tak vnitřní obvod sníží maximální výkon na 20 W (2x10W), čímž prodlužuje dobu funkčnosti systému. Cena novinky se v českých obchodech bude pohybovat okolo 11 600 Kč.

Tagy Boss Katana Boss Katana-Air

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY