Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 02.03.2018 - 00:01

Modelingové kombo Boss Katana Artist

Série Boss Katana se v segmentu kytarových modelingových aparátů zaslouženě řadí mezi bestsellery. Výjimečnou pozici Katany v portfoliu japonského výrobce potvrzuje také jeho agilní přístup k této edici, o čemž kromě nového desktopového aparátu Katana-Air svědčí i prémiová varianta komba Katana Artist s modifikovaným preampem, rozšířenými funkcemi, nově koncipovanou skříní a custom reproduktorem.

Model Katana-Artist, vizuálně jasně rozpoznatelný podle umístění hlavního panelu, jenž se z horní strany šasi přesunul nad přední ozvučnici, disponuje stejně jako jeho předchůdci pěticí základních kanálů (Acoustic, Clean, Crunch. Lead, Brown), které prošly modifikací zaručující optimální interakci se speciálním dvanáctipalcovým reproduktorem Waza, vycházejícím ze známého Celestionu Greenback.

U každého kanálu lze uložit do paměti nastavení gainu, hlasitosti, čtyřpásmových korekcí plus trojici efektů, jejichž výběr (až 58 typů) a detailní editaci lze provádět v aplikaci Tone Studio. Koncová analogová jednotka zapojená ve třídě Class AB využívá firemní technologii TubeLogic a kromě Masteru je osazena trojicí rotačních přepínačů.

Power Controlem krokově volíme max. výkon (Standby, 0.5/50/100W), frekvenční charakter je možno doladit pomocí switche Cabinet Resonance (Vintage, Modern, Deep) a obvody linkového výstupu nabízejí trojici modů Rec, Live, Blend přepínatelných knoflíkem Line Out Air Feel.

Kabinet s rozměry 63 x 24.8 x 51.5 cm a polootevřenou konstrukcí je přesně dimenzován pro použití s reprem Waza 12 a výsledkem je zvuk s pevnými basy, jasně čitelnými konturami a širokou projekcí, která u 1x12 boxů nebývá vždy standardem.

Konektivita sestává z trojice repro-výstupů (impedance 2x16 Ohm A/B, 1x8 Ohm), sendu a returnu efektové smyčky, Line Outu, zdířky pro externí pedál (expression, CTL Ch1/Ch2), konektoru firemního footswitche GA-FC, minijackového Aux In, kombinovaného emulovaného výstupu pro nahrávání nebo sluchátka, nechybí MIDI In a USB port. Modelingové kombo Boss Katana-Artist je současnou vlajkovou lodí této série a cena novinky se má na evropském trhu pohybovat okolo 600 eur.

Tagy Boss Katana Boss Katana Artist

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY