Přejít k hlavnímu obsahu
Hello Marcel během vystoupení při natáčení epizody Club Cast. | Foto: Šimon Stejskal
Hello Marcel během vystoupení při natáčení epizody Club Cast. | Foto: Šimon Stejskal
Dominik Michalec -

Club Cast je zpátky v nové podobě

Club Cast na počátku roku 2021 dokázal zprostředkovat 6 epizod s muzikanty z ne-mainstream scény. Skupinka studentů si usmyslela v době pandemie natáčet technicky náročný pořad, jezdit po klubech v době pandemie. To se zvládlo a vše vygradovalo finální epizodou s February v Gongu. Z poslední epizody vznikla reportáž v České televizi. A nyní Club Cast je zpět!

Chýlí se rok ke konci. Opět je podzim, stejně jako kdysi, když se vymýšlel Club Cast. Před rokem se netušilo, jak se pouhý nápad nad pivem rozjede. Sebrali jsme kamery, co jsme měli po ruce a jeli natáčet s Jakubem alias Cermaque do Pardubic. Napůjčovali techniku a pilotní epizoda byla na světě. Taky že to tak vypadá!

Posléze Club Cast navázal spolupráci s dobrým přítelem Jakubem Šlachtou, který zaštítil podmínky pro natáčení. Dohodil nám zvukaře a technika Vojtěcha Kryšku, který s námi jezdil po republice až z Ostravy! Ačkoliv opatření proti pandemii nenasvědčovali k dalším epizodám, tak jsme vše zvládli. Naše kreativita se vyřádila po všech stránkách a vznikla přátelství, která jen tak neskončí.

Štáb Club Castu během natáčení poslední epizody. | Foto: Šimon Stejskal

Club Cast skončil v květnu a celý štáb se rozprchnul ke své rutině. Jakub se svojí přítelkyní Denisou se odstěhovali do Ostravy. Vojtěch začal objíždět akce a zvučit. Adéla tvořila dále grafické zakázky během studia či fotila festival Rosnička. Šimon taktéž nelenivěl a svůj život posunul dále, začal pracovat v kavárně a fotil produkty pro firmy. Štěpán se rozhodnul změnit obor a začal pilně pracovat na zkouškách, kterého čekají jako budoucího skladatele. Taky Štěpán stihnul uspořádat festival v Brně – Purple haze. A já moderátor, Dominik, jsem za léto uspořádal festival v Chocni a taktéž v Hradci Králové minifestival – Underground live.

Co tedy dále s naším projektem? Všichni jsme se museli vrátit ke studiu, užili si léto a dále tvořili. Club Cast se vrací dříve, než bychom čekali. Je to primárně moje iniciativa, jako moderátora a jednoho z hlavních produkčních pořadu. Stále žijeme v době pandemie, sice kultura se oživila, ale stále je potřeba podpořit dané muzikanty a kluby. To se vrací opět ale v jiném hávu. Club Cast se skloubí s kulturní akcí Underground live show. O co se přesně jedná?

Underground live show proběhne 19. listopadu v Hradci Králové. Na unikátním místě, kulturní dům Střelnice, v malém sále proběhne tato kulturní akce. Na první pohled by se mohlo jednat o obyčejný koncert. To není tomu tak, bude zde spoustu exkluzivních záležitostí. Multižánrová smršť kapel – Hello Marcel, Ima Teva s Davidem Pomahačem, White Fruit Honey ukážou divákovi alternativní scénu od disco, elektro pop po indie rock. Jakou roli v tom má Club Cast?

Underground live show přináší alternativní koncept koncertu. | Grafické zpracování: Adéla Matějková, art: Kateřina Ptáková

Club Cast proběhne před koncertem. Nyní nabízí divákovi se zúčastnit natáčení. Představte si, že projdete plechovými dveřmi do podzemí malého sálu. Nasajete komunistický vzduch z místa a usednete s řemeslným pivem před pódium. Otevře se sametová opona a započne další epizoda Club Castu. Diváci budou moc se ptát na konci rozhovoru a eventuálně před koncertem se s muzikanty pobavit...

Líbí se vám tento formát? Jakým způsobem jste na hudební scéně aktivní vy? Podělte se s námi v komentářích.

Hello Marcel při 2. ročníku Underground live v Chocni. | Foto: Adéla Matějková

Tagy Club Cast Hello Marcel February

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Dominik Michalec
Pořadatel festivalu Underground live a jeden z tvůrců pořadu Club Cast  
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY