Přejít k hlavnímu obsahu
Hello Marcel během rozhovoru z Modrého Trpaslíka | Foto: Šimon Stejskal
Hello Marcel během rozhovoru z Modrého Trpaslíka | Foto: Šimon Stejskal
Dominik Michalec -

Club Cast #3: Kluci z Hello Marcel odhalili svou závislost na lidech

Z pražských klubů jsme se přesunuli do našeho rodného okolí – konkrétně do České Třebové – kde jsme natáčeli epizodu se svitavským duem Hello Marcel. To je to místo, kterým každý projíždí vlakem při cestě z Prahy do Brna či naopak. Kdo by řekl, že tohle „nádražácké” město se pyšní tak alternativním hudebním klubem jako je právě Modrý Trpaslík.

Pandemie jede stále na plné obrátky, a i když například v Barceloně zkoušejí pořádat koncerty pro velké množství lidí i v této době, tak v Čechách je to přesně naopak – tady se stále vysílají pouze livestreamy koncertů. Naše motivace k natáčení pořadu Club Cast však neklesá, právě naopak, jakožto mladí studenti se na každou novou epizodou těšíme o trošku více a učíme se pořád něco nového. Hlavně nás ale těší, že můžeme fungovat i v této době.

Celý nápad na to založit pořád vznikl jednou večer na chatě, ale impulz jít do toho se vším všudy jsme dostali až po telefonátu se Šmácou – zpěvákem dua Hello Marcel. Ale o tom až později. Velký podíl na současné podobě pořadu má také náš kamarád Jakub Šlachta a jeho firma SlajIT – Hello World, pod jejíž záštitou máme možnost Club Cast natáčet.

Hello Marcel během živého vystoupení v Modrém Trpaslíkovi (Česká Třebová) | Foto: Šimon Stejskal

V únoru se odehrál ten slavný telefonát se Šmácou, se kterým jsme vůbec nepočítali. Šmácovi jsme totiž napsali mail, u kterého jsme sice počítali s tím, že nám odpoví, ale on nám k našemu překvapení rovnou zavolal. To se nám do té doby ještě s žádným hudebníkem nestalo a mile nás to překvapilo. Po půlhodinovém rozhovoru, ve kterém nám Šmáca předal spoustu cenných informací, nás motivoval natolik, že jsme se rozhodli jeho rad využít a jít do Club Castu na maximum.

Se Šmácou jsme se domluvili, že s duem Hello Marcel natočíme první díl, bohužel nám to však zkomplikovalo vládní opatření, a tak jsme první díl nakonec nahráli s kapelou něco něco, poprvé s pomocí našeho ostravského guru Vojtěcha Kryšky. Právě díky Vojtovi se od pilotní epizody kvalita našeho pořadu mnohonásobně zlepšila a my měli možnost naučit se spoustu nových věcí.

Proč jsme se rozhodli natáčet právě v Modrém Trpaslíkovi? Šmáca totiž studoval na gymnáziu v České Třebové a právě v Modrém Trpaslíkovi mělo duo Hello Marcel jeden ze svých prvních koncertů, který se tehdy konal jen pro pár spolužáků. To nám přišlo tak super, že jsme se rozhodli se trochu vrátit v čase a natočit epizodu Club Castu právě na místě zrodu kapely.

Jelikož náš kolega Štěpán Poul zná hlavní majitelku klubu, Lenku Špaisovou, tak na nás v klubu čekala opravdu rodinná atmosféra. Klub samotný je za normálních okolností speciální tím, že jako jediný v okolí Ústecko-Orlicka nabízí stálý program alternativní hudby, během pandemie však ke zklamání všech musí být uzavřen a netrpělivě vyčkává až se opatření uvolní. Samotný prostor klubu je také dost netradiční – jedná se totiž o atomový bunkr nacházející se hned vedle zimního stadionu. Vchodem se tedy dostanete do podzemí, a v celém prostoru je slušná kosa, což bylo během natáčení opravdu znát.

V klubu také probíhá výstava obrazů Ivetty Bouchalové, která čeká na své návštěvníky | Foto: Šimon Stejskal

Během cesty vlakem z Ostravy a Prahy kluci stihli napsat novou písničku s názvem WASD. Nový song jsme měli možnost natočit do naší epizody, a díky tomu je celý díl dost speciální. Navíc si pro nás kluci nachystali ještě jednu písničku, kterou zatím nikde nevydali, a kterou budete mít možnost zhlédnout na jejich Youtube.

V rozhovoru jsme se bavili o jejich aktuálním albu Hořák, křtu v Lucerně a slam poetry komunitě. Pokud si chcete připomenout, jaké to je být na koncertě, tak si dejte živáky z Lucerny, které také najdete na jejich YouTube kanále.

Hello Marcel a část natáčecího štábu Club Cast | Foto: Šimon Stejskal

Tagy Club Cast Hello Marcel

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Dominik Michalec
Pořadatel festivalu Underground live a jeden z tvůrců pořadu Club Cast  
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY