Přejít k hlavnímu obsahu
Dvojice post-hudba během rozhovoru z Klubovny | Foto: Šimon Stejskal
Dvojice post-hudba během rozhovoru z Klubovny | Foto: Šimon Stejskal
Dominik Michalec -

Club Cast #2: jak málem nevyšla epizoda s post-hudbou

V další epizodě našeho pořadu Club Cast jsme si pozvali pražsko-svitavské duo post-hudba. Navázali jsme na předchozí epizodu s něco něco, která byla natáčená taktéž na Praze 6. Jenom z Břevnova jsme se přesunuli do Dejvic, do Klubovny. Prostoru, který spadá pod lidi pořádající festival Povaleč.

Další epizoda se uskutečnila navzdory stále neměnící se situaci ohledně pandemie. Na natáčení s post-hudbou vypadalo vše jednodušeji zpočátku oproti narychlo domluvené epizodě s něco něco. Všichni jsme se otestovali předem, abychom neuspořádali další pražské techtle mechtle. Jeli jsme tentokrát v plné sestavě. To znamená, že se přidala i naše designérka a správkyně instagramu Adéla Matějková. Já dohodnul prostor Klubovny skrz Janka Špinku, který je jeden z hlavních mozků festivalu Povaleč. O špičkový servis v Klubovně se postaral Ondřej Kubíček. Tak jsme vyjeli z různých koutů republiky, od Ostravy po Hradec Králové, vstříc nové epizodě v pražské Klubovně.

 Produkční Klubovny Ondřej Kubíček (vlevo) | Foto: Šimon Stejskal

Jak vůbec Klubovna funguje přes období pandemie? Měli letmo otevřené výdejní okénko, které posléze uzavřeli. Nechtěli hromadit lidi před jejich klubem. Rozhodli se ale i tak nelenit. Každý týden totiž v Klubovně pořádají livestreamy lokálních DJů, které naleznete na jejich facebooku. V čem jsou speciální? Totiž diváci můžou poslat příspěvek nadačnímu fondu Harmonie. Ten se zabývá dětmi, které pocházejí ze sociálně vyloučených lokalit a snaží se jim zprostředkovat hudební výuku. Nám to přišlo jako skvělý nápad, proto jsme se rozhodli natočit téměř hodinovou epizodu, jakožto speciál pro tento projekt.

Jak říkal můj učitel matematiky na gymplu: „Problémy se řeší, až nastanou.” A tak se stalo. Když jsme v Klubovně chystali vše potřebné, tak se z ničeho nic zjevil u dveří Dominik Zezula, zpěvák post-hudby. Oznámil nám, že Tomáši Havlenovi, druhému členovi post-hudby, vyšel antigenní test pozitivně a jemu nevyšel už vůbec. Já tedy stál mezi štábem a Dominikem. V hlavě mi proběhla myšlenka, že dnešní natáčení nedopadne. Rozhodl jsem se, že půjdu ven za Tomášem vyřešit, co a jak. Ukázalo se, že Tomáš je zdravý, bez příznaků, a ještě se smál, že mu to vyšlo pozitivně. Zavelel jsem a šel jsem s kluky z post-hudby do nejbližší lékárny. Tak kluci cucali před Klubovnou další antigenní test, který byl o pár korun dražší než ten předchozí. Vše dobře dopadlo, vyšlo to všem negativně, dali jsme si slivovici na zapečetění testu a šli natáčet.

Nejdelších 15 minut v mém životě aneb čekání na výsledky antigenních testů | Foto: Šimon Stejskal

Ke konci chci poděkovat celému štábu a Klubovně za prostor. Rozhovor proběhl v přátelském duchu, přímo to připomíná takovéto povídání v hospodě. Probrali jsme toho spoustu, můžete se sami přesvědčit. Dominik s Tomášem taktéž speciálně zahráli 2 písničky ze svého nového alba, což do teď nikde živě nezahráli. Je pro mě ctí, že nám post-hudba takto dala možnost. V další epizodě můžete čekat odchod od pražské scény do jiných krajů České republiky.

post-hudba zahrála 2 skladby z nového alba – Hráli jsme v Berlíně a Slepé mouchy |  Foto: Šimon Stejskal

Jak se vy sami snažíte pomoct hudební scéně, příp. víte o dalším podpůrném projektu, o kterém se moc nepíše? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy Club Cast post-hudba

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Dominik Michalec
Pořadatel festivalu Underground live a jeden z tvůrců pořadu Club Cast  
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY