Přejít k hlavnímu obsahu
Dvojice něco něco během rozhovoru | Foto: Šimon Stejskal
Dvojice něco něco během rozhovoru | Foto: Šimon Stejskal
Dominik Michalec -

Club Cast #1: weird popové duo něco něco v novém pořadu pro hudebníky

Náš pořad Club Cast pokračuje navzdory pandemii. Po punkově dělaném pilotním díle s Cermaque jsme se rozhodli nepovolovat. Naše pozvání přijala dvojice něco něco, ve které hrají Tomáš Tkáč (Pris) a Alžběta Trusinová (Neřvi mi do ucha). Bavili jsme se nejen o jejich hudební tvorbě, ale také o vydavatelství Divnosti, které spravují a s nímž získali ocenění za počin roku 2020 v cenách Vinyla. Rozhovor proběhl v pražském klubu Kaštan.
 
Cesta k první epizodě vedla trnitá cesta. Vše začalo natáčením pilotní epizody. To proběhlo úspěšně, avšak dojít k výsledku nás stálo spoustu sil a hlavně financí. Jsme studenti vysokých škol a děláme to z čirého nadšení k hudbě a hudební scéně. Musel jsem s mým kolegou Štěpánem Poulem vymyslet, jak zvládnout natočit 1. sérii našeho pořadu, tak aby to vše fungovalo – po technické i finanční stránce. Naštěstí jsem se seznámil s Jakubem Šlachtou, kterému se líbil náš koncept pořadu jakožto fanouškovi hudby. Kuba totiž má firmu SlajIT díky které nás vzal pod svá křídla.

Natáčení úvodu | Foto: Šimon Stejskal

S Kubou přišel zvukař Vojtěch Kryška, který nám zaštítil techniku a jeho know-how jak vůbec natáčet pořad. Od zvuku po vizuál nás mladé nezkušené amatéry naučil co a jak. Mě třeba naučil, jak udělat úvodní slovo do pořadu. Štěpán, co studuje zvuk, se přiučil novým trikům ze světa zvukařiny. Dalším novým členem našeho štábu se stal Daniel Baborák, který nám pomohl během natáčení a hlavně sestříhal 1. epizodu.

Tým jsme tedy poskládali, ale to nebyla jedna z mnohých komplikací. Vláda oznámila totiž, že se nesmí cestovat mezi okresy. Náš štáb skýtá lidi z celé republiky od Hradce Králové po Ostravu. Naštěstí jsme to vymysleli, abychom mohli natáčet legálně a hlavně bezpečně. Bohužel to nebylo poslední, co se muselo vyřešit. Náhle odpadlo původní natáčení s jinou kapelou v jiným klubu, v jiném městě kvůli restrikcím, tak jsem musel obvolávat a obepisovat kapely během pár dnů. Vše ale dopadlo dobře a během 15minutového telefonátu s Tomášem Tkáčem jsem dohodnul rozhovor s jeho kapelou něco něco defakto ze dne na den.

Tak vyjeli 3 auta do Prahy z Ostravy, Hradce Králové a Chocně. Natáčecí den proběhl skvěle. Sluníčko, dálnice prázdné, a hlavně všechno úsilí vyšlo vstříc nám. Já sepsal scénář narychlo, ale i tak jsme měli o čem se bavit. Samotný natáčecí den proběhl v pořádku. Kapela dokázala zahrát své písně fantasticky. Musím říct, že se máme na co těšit, až budou koncerty! V naší epizodě naleznete jejich nový singl Vlny.

Naše křesílka dojela v bezpečí do Prahy | Foto: Šimon Stejskal

Děkuji tedy touhle cestou všem, co se na tom podíleli. Během března nás čekají další epizody, tak se těšte. Dalším hostem bude post-hudba, s kterou se budeme bavit o novém albu a celkově jejich tvorbě.

Jak se vy sami snažíte pomoct hudební scéně, příp. víte o dalším podpůrném projektu, o kterém se nikde nepíše? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Club Cast něco něco Tomáš Tkáč Alžběta Trusinová Divnosti

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Dominik Michalec
Pořadatel festivalu Underground live a jeden z tvůrců pořadu Club Cast  
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY