Přejít k hlavnímu obsahu
Alternativní kapela Caramel z Brna | Foto: Šimon Stejskal
Alternativní kapela Caramel z Brna | Foto: Šimon Stejskal
Dominik Michalec -

Club Cast #4: Caramel zahráli ve studiu Divadla na Orlí

Náš pořad ClubCast se dostal do bodu, kdy jeho koncept – natáčet s ne-mainstreamovými kapelami/muzikanty, pomoct jim během pandemie tvořit a poskytnout jim na to prostor – se konečně vyplnil na plné čáře.

Doteď jsme měli v pořadu hudebníky, kteří tvoří klidně i dekádu – ostřílení matadoři, kteří již mají své počátky za sebou. Nyní se nám podařilo poskytnout prostory brněnského studia v Divadle na Orlí kapele Caramel, která má velký potencionál se dostat mnohem dále. Jak jsme k tomu tedy došli?

Totiž náš hlavní technik Vojtěch Kryška měl za svých studentských let praxe letmo v Divadle na Orlí. Studoval s kolegyní, která se časem po studiu dostala k vedení studia v Divadle na Orlí. Slovo dalo slovo a prostor jsme měli zajištěn. Důležité zmínit, že v tomto studiu převážně vznikají jazzové či klasické nahrávky. Nahrával tady sice třeba Vojtěch Dyk, ale že by si do studia nakráčel štáb – z východních Čech s pořadem o alternativních muzikantech – tak to si myslím, že se to doteď nestalo. Bylo bizarní v tak velkolepém prostoru nosit naše červené křesílko. My, zvyknutí na prostory malých klubů, jsme se ocitli v opravdovém, profesionálním studiu.

Studio v Divadle na Orlí | Foto Šimon Stejskal

Proč jsem tedy oslovil kapelu Caramel? Pro mě hoši přišli již dlouhou dobu zajímavým kandidátem do našeho pořadu. Těší mě, že jsme první, kteří s nimi provedli rozhovor. Největším benefitem je ta zkušenost, kterou si kluci odnesli po nahrávání ve studiu. Svoje první EP Labutě totiž nahrávali v domácím studiu svého strýce – nebudu více prozrazovat, o jejich vzniku EPčka a dalších tématech se můžete dozvědět sami v rozhovoru níže.

Poprvé v našem pořadu jsme využili prostor, však studio přímo k tomu vybízí, abychom nahráli více než dvě písničky. Tak se i stalo a měli jsme tu možnost nahrát kompletně jejich celé EP, které obsahuje sedm písniček. Kus živáku si už můžete pustit v našem pořadu ClubCast. Celou live session najdete brzy na youtubovém kanále Caramel.

Pro nás celý štáb byla tato epizoda jednou velkou zkušeností. Já osobně jsem měl za úkol vést rozhovor s celou kapelou – do teď jsem tuto zkušenost neměl. Štěpán studuje zvuk – stejný obor, co studoval Vojta – nuže měl příležitost si sáhnout na mixážní pult v hodnotě několika milionů – to by během praxí na škole v prvním ročníku jednoznačně nezažil. Šimon a Adél museli bojovat během natáčení. Studio je totiž úplně jiný prostor pro focení a natáčení – kluby v tomhle vizuálním ohledu jsou více přizpůsobený. Myslím si, že jsme všichni vyšli s plno zkušenostmi – tento pořad se dostal do bodu, jaký jsem původně ani pomalu nezamýšlel.

To, že nejen budeme tvořit s láskou k hudbě během pandemie, kdy něco tvořit jakožto neznámí studenti je obtížné. Ale že se to posune do té roviny toho, že se všichni, co se do ClubCastu zapletli, učíme něčemu novému a rozvíjíme se. Již náš pořad posunul za těch několik dílů dále. Můžete tedy očekávat, že ClubCastem vše začíná a můžete nás sledovat jednotlivě na sociálních síti – rozhodně to stojí za to!

Štěpán Poul, produkční a student audio inženýrství, má poprvé v životě možnost si sáhnout na doopravdický mixážní pult | Foto: Šimon Stejskal

Ke konci tohohle článku bych rád navnadil na poslední epizodu 1. série ClubCastu. Ta bude v Ostravě, kdy jsme přijeli do Dolních Vítkovic nahrát na velmi speciálním místě s jednou více známější alternativní kapelou. Rozhodně se máte na co těšit. Za mě osobně to bude nejhezčí díl po estetické stránce.

​Zda se vám líbí co tvoříme a chtěli byste nám jakkoliv pomoc, tak neváhejte nám napsat na email: ClubCast@seznam.cz Jsme otevření poskytnout i naše služby – focení, střihu, moderace, zvukařiny.

ClubCast tým (zleva: Šimon Stejskal – kamera, Adéla Matějková - design, soc. sítě, já – Dominik Michalec – moderátor, Daniel Baborák – střih, Štěpán Poul – produkce, zvuk) | Foto: samospoušť Šimona Stejskala

Tagy Club Cast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Dominik Michalec
Pořadatel festivalu Underground live a jeden z tvůrců pořadu Club Cast  
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY