Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 13.10.2022 - 00:01

Bowery, Lexington, Gramercy a Tammany: nové akustiky D'Angelico z edice Excel

Firma D'Angelico rozšířila nabídku kytar ze série Excel o čtyři elektroakustiky, nesoucí označení Excel Bowery, Lexington, Gramercy a Tammany, jejichž společnými rysy jsou korpusy z masivního mahagonu doplněné topem ze smrku sitka, žebrování typu X, mahagonové krky se saténovým povrchem, ebenové hmatníky o radiusu 16 palců, kostěná kobylková sedla a nulté pražce, luxusní ladicí strojky Grover 109 Super Rotomatic ve zlatém chromu a v neposlední řadě i ozvučný systém Fishman Sonitone.

D'Angelico Excel Bowery: dreadnought s výřezem cutaway, krk dostal podobně jako ostatní zástupci této kolekce subtilnější C-profil, základna kobylky je stejně jako kotvící kolíčky s abalonovými tečkami vyroben z ebenu a předzesilovač Fishman Sonitone disponuje hlasitostí plus tónovou clonou, ukrytými v ozvučném otvoru, takže nijak nenarušují celistvý design. Hmatník je osazen dvacítkou středně silných vintage pražců, menzura činí 25 palců a max. tloušťka těla 4.7 palců.

D'Angelico Excel Lexington: klasický dreadnought bez výřezu spodního lubu, identické specifikace.

D'Angelico Excel Gramercy: tělo ve stylu Grand Auditorium cutaway, identické specifikace.

D'Angelico Excel Tammany: kompaktnější korpus typu Orchestra Model, max. tloušťka těla 4 palce, identické specifikace.

Cena nástrojů, dodávaných společně s polstrovaným gig bagem, byla na českém trhu nastavena shodně pod hranicí 25000 Kč. Na výběr jsou transparentní úpravy Vintage Natural, Autumn Burst a Vintage Sunset.

Tagy D'Angelico D'Angelico Excel Bowery D'Angelico Excel Lexington D'Angelico Excel Gramercy D'Angelico Excel Tammany

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY