Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bicí kit a snare PDP Concept Maple Mapa Burl LTD 2023

Americký výrobce Pacific Drums & Percussion (PDP), patřící pod firmu Drum Workshop, rozšiřuje svou úspěšnou sérii Concept o javorovou bicí soupravu s produktovým označením PDLT2214MB v atraktivní transparentní povrchové úpravě Mapa Burl To Black Burst a zároveň s tímto setem uvádí značka na trh také snare PDLT5514SSMB ve stejné povrchové úpravě. Oba modely jsou vyráběny v limitované edici a měly by být k dispozici pouze v průběhu letošního roku.

Čtyřmístný kit (prodávaný bez stojanů a činelů), tvořený basovým bubnem o rozměrech 18 x 22 palců, dvojicí tomů 8 x 10 a 9 x 12 palců a floor tomem 14 x 16 palců, nabízí hřejivý rezonantní tón s rychlým atakem a vyrovnanou frekvenční odezvou. Tyto vlastnosti jsou dány stěnami korpusů lepenými ze sedmi vrstev evropského javoru, přičemž pro vnější plát bylo použito dřevo s výrazně figurovanou očkovou kresbou, která setu dodává luxusní vzhled.

S povrchovou úpravou bubnů designově souzní i hardware v decentním lehce patinovaném provedení Antique Bronze, který sestává z duálních mušlí DTL (Dual-Turret Lugs), úchytů tomů typu SMT (Suspension Top Mount), kvalitních ladicích šroubů True-Pitch s jemnými závity a třikrát ohýbaných masivních ocelových ráfků o tloušťce 2.3 mm. Basový buben disponuje samozřejmě dřevěnými obručemi uchycenými k tělu pomocí tlakově litých háčků.

Ve stejném vizuálním i konstrukčním duchu se nese i bubínek Concept Maple Mapa Burl LTD 2023 PDLT5514SSMB se standardními rozměry 5.5 x 14 palců, vyrobený z identických materiálů. Kromě mušlí DTL se šrouby True-Pitch a obručí Triple Flanged zde najdeme spolehlivou mechaniku DW Mag Throw-Off navázanou pomocí nylonových pásků na struník s dvacítkou pružin.

Na evropském trhu má být bicí kit PDP PDLT2214MB z letošní limitované edice Concept Maple Mapa Burl dostupný za částku atakující hranici 2000 eur, snare PDLT5514SSMB lze pořídit za cenu nastavenou okolo 300 eur. Veškeré bubny jsou obuty do blan značky Remo.

Tagy PDP PDP Concept Maple Mapa Burl LTD 2023

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY