Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitovaná edice PDP Twisted Ivory & Walnut

Společnost PDP (Pacific Drums and Percussion) připravila pro fanoušky značky speciální verzi kitu nesoucího označení Twisted Ivory & Walnut PDLT2213TI. Pro korpusy setu s neobvyklým saténovým retro designem vybrala sesterská firma koncernu Drum Workshop (DW) evropský javor, ráfky jsou vyrobeny z odolného ořechu a hardware svým stylem nezapře, že byl vyvíjen v dílnách centrály DW v kalifornském Oxnardu.

Třímístná sada obsahuje basový buben o rozměrech 22 x 16 palců, floor tom 16 x 16 palců a tom 12 x 8 palců. Sedm vrstev výběrového javoru v kombinaci se zmíněnými ořechovými ráfky na obou koncích korpusu dodává jednotlivým bubnům lehce masivnější zvuk s hřejivým témbrem, přirozenou odezvou a muzikálním charakterem.

Tom je dodáván s patentovaným úchytem STM (Suspension Tom Mount) a držákem SM991, umožňujícím buben upevnit na jakýkoliv činelový stojan, floor tom disponuje trojicí standardních dvakrát ohýbaných nožiček, napomáhajících k lepší rezonanci a objemu tónu. Kit je obutý do kvalitních blan DW z produkce značky Remo.

Přikoupit lze také bubínek Twisted Ivory PDLT6514SSTI o velikosti 14 x 6.5 palců, se stěnami lepenými z deseti javorových vrstev, mechanikou MAG, osmi ladicími šrouby True Pitch, subtilnějšími mušlemi a především flexibilním využitím. Podle informací výrobce poskytne snare konkrétní přednes i potřebnou dynamiku jak při konvenčním použití, tak při extrémnějším podladění, nebo naopak více napnutých blánách, kdy může fungovat jako efektový buben.

Bicí set PDP Twisted Ivory & Walnut PDLT2213TI z edice Concept je zařazen do limitované edice, která má být dostupná pouze v průběhu letošního roku. Cena setu, spojujícího moderní konstrukci s decentní vintage estetikou, byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 900 dolarů, samotný snare PDLT6514SSTI vyjde na cca 230 dolarů.

Tagy PDP PDP Twisted Ivory & Walnut

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY