Přejít k hlavnímu obsahu
Ortega ODWS-1
Ortega ODWS-1
Leon - St, 17.03.2021 - 00:01

Bezdráty Ortega ODWS-1 s novým firmwarem i barvami

Značka Ortega Guitars, patřící pod německý koncern Meinl, vyrábí kromě akustických nástrojů, zesilovačů, pedálů, kapodastrů, strun, pouzder a dalšího příslušenství také bezdrátový systém ODWS-1, poprvé představený před půldruhým rokem. Firma nyní přikročila k aktualizaci tohoto modelu, který dostal vylepšený software i hardware a navíc byla rozšířena nabídka barevných provedení.

Systém Ortega ODWS-1 v uživatelském formátu plug & play představuje řešení určené pro elektroakustické nástroje nebo elektrické kytary či baskytary, což znamená, že podporuje pasivními i aktivní obvody a piezo snímače. Set, tvořený malým transmitterem a receiverem, pracuje na frekvenci 2.4 GHz, zvukově pokrývá rozsah od 20 Hz do 20 kHz, latence se pohybuje pod hodnotou 5 ms a dynamická odezva je dána maximem 103 dB.

Akční radius má dosah okolo 30 metrů, vybírat lze ze čtyř kanálů (ABCD), jejichž aktivaci znázorňují diody, použít je možno až čtyři systémy současně a vysílač je samozřejmě schopen distribuovat signál do více přijímačů. Obě jednotky jsou osazeny jackem výklopným v úhlu až 225 stupňů, takže bez problémů propojí drtivou většinu kytar a baskytar s různými typy zesilovačů, pedalboardů, efektů, pultů apod.

Napájení obstarává dobíjitelný článek s výdrží okolo 5 hodin nepřetržitého provozu a nabíjením pomocí USB portu. Integrovaná baterie by podle informací výrobce měla zvládnout více než 2500 nabíjecích cyklů. Cena by se neměla příliš lišit od původní varianty ODWS-1, kterou lze na českém trhu pořídit za částku lehce převyšující 3000 Kč. Součástí balení je transmitter, receiver a USB Y kabel pro duální nabíjení.

Nástrojový bezdrátový systém Ortega ODWS-1 s převodníky 24-bit/48kHz a nekomprimovaným audio přenosem je kromě klasického modelu Black/Orange dostupný i v karbonovém (CAR) a černém (BK) designu nebo ve verzích s povrchy imitujícími ořechové a javorové dřevo (WND/MAD). První dvě jmenovaná provedení mají šasi potažené gumovou vrstvou, což např. při pádu může elektroniku uchránit před poškozením. Firma vyrábí i příslušenství sestávající z na míru šitého popruhového pouzdra a nástrojového kabelu o délce 75 cm, zakončeného jackovou propojkou a lomeným jackem.

Tagy ortega Ortega ODWS-1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY