Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basy Sandberg Martin Mendez V4TT a V5TT

V závěru minulého roku přivítala firma Strandberg do své stáje nového továrního hráče, kterým je Martin Mendez, basista švédské progmetalové kapely Opeth. Německý výrobce před časem Mendezovi postavil několik prototypů nástrojů, vycházejících z pasivní edice California TT, na jejichž základech vyrostly čtyř a pětistrunné modely Sandberg Martin Mendez Signature V4TT a V5TT s materiály ošetřenými tepelnou úpravou „Vibration Treatment“, dodávající dřevu lepší rezonanční vlastnosti.

V závislosti na barevném provedení disponují basy korpusem ze dvou kusů evropské olše (bílá varianta), nebo jasanu (černý transparentní lak), pro krk připevněný k tělu pomocí šesti vrutů byl vybrán tvrdý kanadský javor a hmatník opatřený 22 jumbo pražci je vyroben z ebenu bez pozičních značek, či javoru, do nějž jsou podobně jako u některých Fenderů Jazz Bass vsazeny černé obdélníkové bloky.

Čtyřstrunný model nabízí menzuru 34 palců, zatímco u „pětky“ byl tento rozměr prodloužen na 35 palců, což pozitivně ovlivňuje projekci a čitelnost struny H.  Černě chromovaný hardware sestává z masivní top-load kobylky Sandberg, umožňující díky vyfrézovaným šachtám rychlou výměnu strun, stabilitu ladění zajišťují firemní odlehčené strojky s otevřenými mechanikami a velkými třílistými rondely a na hlavici v barvě těla nechybí srážeč strun udržující jejich správný úhel vůči nultému pražci.

Vzhledem k tomu, že Mendez požadoval od nástrojů sice klasický, ale lehce nabroušenější zvuk s pregnantním atakem, vybrala značka dvojici pasivních single coilů Delano JMVC Closed Cover a umístila je do pozic, které jsou oproti standardním verzím řady California TT trochu blíže ke kobylce. Snímače lze ovládat společnou hlasitostí, tónovou clonou a potenciometrem balance pro plynulé nastavení poměrů obou singlů.

Signované baskytary Sandberg Martin Mendez V4TT a V5TT v odstínech Soft Aged Virgin White nebo Black Transparent Matte s černým třívrstvým pickuardem jsou na evropském trhu dostupné za oficiální cenu cca 1900 eur respektive 2300 eur v případě pětistrunné verze. Součástí je kvalitní gig bag, servisní klíče a další doplňky.

Tagy sandberg Sandberg Martin Mendez V4TT Sandberg Martin Mendez V5TT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY