Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basová hlava EBS Reidmar 752

Firma EBS, švédský specialista na basové aparáty, boxy a efekty, představila výkonný lehký zesilovač Reidmar 752, kombinující analogový předzesilovač s koncovým Class-D stupněm. Power amp, poskytující masivních 750 W RMS při zátěži 2 ohmů, dává hráči jistotu, že zvládne jakýkoliv koncert s různými typy kabinetů, a to při zachování transparentního zvuku s nadstandardní dynamikou. Oproti předchozí verzi 750 je novinka podle informací výrobce o 13 procent menší a hmotnost činí pouhých 3.8 kg.

Technologie Soft Clip vyvinutá společností EBS chrání zesilovač před přetížením a zároveň i při vyšších hlasitostech zachovává pevnou a důraznou projekci nejnižších frekvenčních pásem. Ovládání sestává z potenciometrů gainu, hlasitosti a čtyřpásmových aktivních korekcí (basy +-18 dB / 60 Hz, výšky +-18 dB / 6 kHz, bright +-15 dB / 10 kHz) se semi-parametrickými středy se zdvihem +-12/15 dB a rozsahem 100 Hz až 6 kHz.

Preamp disponuje také parametrem Drive (+34 db) pro zkreslený zvuk a o limitaci dynamických špiček se stará integrovaný kompresor. Ekvalizer je možno vypnout tlačítkem Filter Active a výsledný zvuk lze navíc upravit pomocí voicingového modu Character fungujícím na bázi high/low pass filtrace (+7 dB / 40 Hz, -2 dB / 800 Hz, +3 dB / 10 kHz) umístěné ve vstupní sekci

Zadní strana šasi je kromě síťového spínače, ventilátoru a výstupního Speakonu (750 W / 2 ohmy, 450 W / 4 ohmy, 230 W / 8 ohmů) vyhrazena linkovému XLR konektoru s tlačítky uzemnění a Pre/Post EQ, minijackovému Aux In,  sluchátkové zdířce, jackovému link outu, sendu / returnu efektové smyčky a dvojici vstupů pro footswitche obsluhující funkce Character, Filter Active, Drive a Mute.

Profesionální basový zesilovač EBS Reidmar 752 o rozměrech 36.3 x 26.2 x 7.6 cm s přepínatelným napájením 120/230 V je v případě české části trhu dostupný za cenu atakující hranici 18000 Kč. K aparátu lze za cca 90 eur přikoupit firemní footswitch EBS RM-4 s pevně připojeným kabelem ukončeným dvojicí stereofonních jacků.

Tagy EBS EBS Reidmar 752

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY