Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 14.09.2020 - 00:01

Akustiky Taylor AD17 a AD27 z edice American Dream

Firma Taylor Guitars se rozhodla vyjít vstříc hráčům, kteří od nástroje požadují nadstandardní kvalitu, ale jejichž finanční možnosti nejsou neomezené. Dané vlastnosti splňuje akustická edice American Dream, představující cenově nejdostupnější produktovou sérii ve stylu Grand Pacific, vyráběnou v centrále sídlící v kalifornském El Cajon. Novou kolekci tvoří celkem šest nástrojů zastoupených modely AD17 Natural, AD17 Blacktop, AD27 a variantami „E“ osazenými snímacím systémem ES2.

Taylor AD17 je prvním modelem značky disponujícím zadní ozvučnicí a luby z ovangkolu, jehož zvukové vlastnosti jsou blízké indickému palisandru. Pro stavbu přední desky byl vybrán masivní smrk sitka krytý tenkou vrstvou laku, stěny těla s úpravou „Urban Sienna“ zpevňuje žebrování V-Class a rosetta je vykládána intarziemi z havajského dřeva koa.

Mahagonový krk doplňuje hmatník z eukalyptu opatřený 20 středně silnými pražci, akrylátovými pozičními značkami a ořechem ze směsi Tusq. Struny upevněné v kobylce s kotvícími kolíčky a kompenzovaným sedlem z Micarty míří do spolehlivých celokovových ladicích strojků s niklovým povrchem.

Taylor AD17 Blacktop se od standardního provedení AD17 liší především barvou přední ozvučnice, bílými lemovkami hran, zdobením obvodu rosetty a černým pickguardem. Z pohledu zvuku najdeme výraznější rozdíly u Tayloru AD27, disponujícího tělem ze sapele a mahagonovým topem dodávajícím tónu masivnější porci středových pásem.

Elektroakustické verze s písmenem E v názvu jsou vybaveny ozvučným systémem Taylor Expression System 2 (ES2) s trojicí individuálně kalibrovaných senzorů, aktivním obvodem napájeným 9V baterií a ovladači hlasitosti plus dvou pásmových korekcí, jejichž potenciometry jsou zapuštěny přímo do horního lubu.

České ceny akustik z edice Taylor American Dream by se měly pohybovat v následujích relacích: AD17 a AD27 cca 42600 Kč, AD17 Blacktop cca 45000 Kč, AD17e a AD27e cca 48000 Kč, AD17e Blacktop cca 50000 Kč. Kytary jsou z továrny seřízeny na struny D’Addario Coated Phosphor Bronze - Medium a součástí dodávky je pevné firemní pouzdro AeroCase.

Tagy taylor Taylor AD17 American Dream Taylor AD27 American Dream
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY