Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 09.11.2017 - 00:01

Akustické kombo Genzler Acoustic Array Pro

Brooklynský výrobce basových aparátů a boxů Genzler Amplification uvede na trh svůj vůbec první model komba Acoustic Array Pro určeného pro ozvučení akustické kytary i zpěvu. Novinka, jejíž prototyp byl poprvé představen na letním veletrhu NAMM, je osazená speciálním repro-systémem AA-PRO převzatým z firemní edice basových kabinetů a disponuje základním výkonem 150 W, který lze po připojeního externího boxu navýšit na 300 W.

Dvoukanálový předzesilovač je vybavený identickými sekcemi s mikrofonním XLR i nástrojovým jackovým vstupem, hlasitostí, tlačítkem obrácení fáze, třípásmovými aktivními korekcemi se zdvihem +- 15 dB (basy - 75 Hz, výšky - 7.5 kHz) a parametrickými středy s rozsahem 200 Hz až 5 kHz a ovladačem Contour měnícím charakter středních frekvencí v závislosti na ostatních pásmech.

Každý kanál je vybaven ovladači digitálního reverbu (Level, Time) a chorusu (Level, Rate) studiové kvality, celkový výkon koncové Class D jednotky volíme Masterem a nechybí diody indikující případné přebuzení vstupného obvodu. Automatický síťový okruh je díky funkci SMPS (switch-mode power supply) schopen zvládnout napájecí napětí v rozmezí 100-240 Voltů.

Na zadním panelu najdeme trojici XLR výstupů s režimy Channel 1 – Pre-EQ, Channel 2 – PreEQ a Global: Ch 1 + Ch 2 – Post EQ a odepnutím zemnění, send/return efektové smyčky, vstup Aux In, výstupy pro externí boxy, sluchátkový jack a vstupní zdířku footswitche.

Inovativní reproduktorový systém AA-PRO s frekvenčním rozsahem 60 Hz až 20 kHz sestává z 10 palcového wooferu, před kterým jsou vertikálně usazeny čtyři speciální drivery o průměru 2.5 palce s neodymovými magnety a papírovými membránami, což umožňuje použití tohoto modelu s řadou akustických nástrojů.

Pro komfortní poslech má toto pouze 12.3 kg vážící kombo zkosenou čelní stranu a ve spodní desce skeletu je upevněn adapter pro stojan. Profesionální model Genzler Acoustic Array Pro bude dostupný za cenu cca 1 000 dolarů.

Tagy Genzler Genzler Acoustic Array Pro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY