Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový preamp Genzler Magellan Pre

Nabídka basových pedálů značky Genzler Amplification, zahrnující doposud overdrive 4 On The Floor, duální ekvalizer re/EQ a distortion Crash Box 4, se rozrostla o předzesilovač Magellan Pre, jehož název dává tušit, že obvody tohoto modelu byly inspirovány koncepcí použitou u stejnojmenné řady zesilovačů a komb Magellan 350 a 800. Flexibilní preamp poskytuje kromě široké zvukové palety, počínaje přirozeným transparentním tónem až po organický vintage sound, také možno využití linkového DI okruhu. Vývoj tohoto plně analogového předzesilovače je výsledkem spolupráce týmu Genzleru a bývalého konstruktéra značky Genz Benz Andyho Fielda.

Basový preamp Genzler Magellan Pre je osazen potenciometry vstupní i celkové (master) hlasitosti a high-pass filtrem, plynule nastavitelným v rozpětí 25 až 120 Hz. Ekvalizační jednotka je rozdělena do dvou sekcí, přičemž první z nich se skládá z třípásmových aktivních korekcí se zdvihem +-15 dB, parametrických středů s volitelnými frekvencemi (150 Hz – 2.8 kHz) a přidruženého footswitche Mute.

Druhá větev Contour, která umožňuje upravit výraznost a průběh středových pásem, disponuje dvoukanálovým řešením A/B, kdy každý kanál má vlastní ovladač průběhu frekvenční křivky a přepínání mezi těmito voicingy obstarává levý footswitch. Díky takto navržené konstrukci je na výběr mnoho zvukových možností vhodných pro různé hudební styly, typy nástrojů (singly, humbuckery, aktiv / pasiv) i herní techniky (trsátko, prsty, slap atd.).

Konektivita sestává z nástrojového vstupu, hlavního výstupu, jenž může díky kompatibilitě s TS i TRS jackem fungovat také v symetrické modu, sluchátkové zdířky, konektoru Aux In (mono / stereo) a XLR DI výstupu s odepínatelným uzemněním doplněným tlačítkem pre-EQ / post-EQ pro výběr signálové cesty.

Basový předzesilovač Genzler Magellan Pre, jehož elektronika je ukryta v masivním hliníkovém šas, má proudový odběr okolo 80 mA a lze jej napájet DC adapterem s napětím o rozsahu 9 až 18 V DC. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena na cca 300 dolarů. Rozměry: 152 x 110 x 63 mm, hmotnost: 500 g.

Tagy Genzler Genzler Magellan Pre

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY