Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 03.04.2018 - 00:01

Basový box Genzler BA12-3 Slant

Vývojář a bývalý šéf společnosti Genz-Benz Jeff Genzler, jenž v roce 2015 založil rodinnou firmu Genzler Amplification specializující se na basové aparáty, oznámil výrobu nového kabinetu ze série Bass Array. Model BA12-3 Slant vychází z předchozí populární a kompaktní varianty BA12-3.

BA12-3 Slant disponuje oproti starší verzi šikmo usazenou přední ozvučnicí pod úhlem 6 stupňů, což kromě lepší projekce směrem k hráči přináší také změnu tvaru skříně snižující tvorbu stojatého vlnění uvnitř konstrukce, a tím pádem i preciznější podání frekvenčního spektra s pevnými basy a jasně artikulovanými středy.

Box o rozměrech 406 x 483 x 452 mm je vyroben z prémiové překližky s lepenou zadní deskou a osazen dvanáctipalcovým reproduktorem Faital Pro 12PR300 s duálně vinutou cívkou pro efektivnější přenos zvuku a čtveřicí vertikálně usazených středovýškových měničů Faital Pro 3FE22 s průměrem 3 palce. Všechna repra mají lehké neodymiové magnety, které velkou měrou přispěly k nižší hmotnosti kabinetu (cca 14.5 kg) a přenos nejnižších kmitočtů podporuje dvojice čelních bassreflexů.

Novinka poskytující výkon 350 W je vybavena crossoverem (6 dB/okt) pracujícím na frekvenci 800 Hz, citlivost se pohybuje na hranici 98 dB, rozsah je dán hodnotami 32 Hz až 15 kHz a celková impedance činí 8 ohmů. Konektivita sestává z dvojice konektorů Speakon NL-2 a stejného počtu paralelně zapojených jackových zdířek. Masivní kovové madlo je zapuštěno do horní desky, takže nijak nepřekáží případnému postavení dalšího kabinetu.

Genzler BA12-3 Slant představuje i přes své kompaktní rozměry všestranný box vhodný i pro kombinaci s pětistrunnými nástroji, zkosená konstrukce umožňuje optimální pokrytí scény a kabinet je samozřejmě kompatibilní s ostatními modely edice Bass Array. Nová verze se už začíná objevovat v evropských obchodech za cenu v přepočtu cca 25 000 Kč.

Tagy Genzler Genzler BA12-3 Slant

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY