Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 30.08.2021 - 00:01

Genzler 4 on the Floor Classic Bass Overdrive

Designer a někdejší šéf firmy Genz Benz Jeff Genzler se opět spojil s návrhářem Andym Fieldem, v současnosti jedním z konstruktérů společnosti Mesa Boogie, pro kterou vytvořil např. modelovou řadu Subway, aby společně připravili novou sérii basových efektů pod značkou Genzler Amplification. Prvním zástupcem této kolekce je zkreslovací pedál 4 on the Floor Classic Bass Overdrive, nabízející přímočaré ovládání a nadstandardní zvukovou flexibilitu.

Čtyřka v názvu pedálu značí počet zkreslovacích modů Gear 1 až 4, pro jejichž výběr slouží rotační přepínač. Případný uživatel má k dispozici následující zvukovou paletu: 1st Gear – evokuje charakter čistého kanálu lampového zesilovače (včetně přirozených harmonických) okořeněného lehkým přebuzením a odpovídající kompresí.

2nd Gear – emulace mírně zkresleného tónu lampového aparátu s asymetrickým clippingem, decentní komprimací a citlivou dynamickou odezvou. 3rd Gear – agresivněji znějící rejstřík s vyšší mírou komprese. 4th Gear – symetrický clipping produkující výraznější zkreslení, které je při extrémnějším nastavení blízké klasickému fuzzu.

Kromě potenciometrů gainu, hlasitosti a posuvného spínače citlivosti overdrivu je efekt vybaven také hlasitostí čisté signálové cesty, takže výsledný zvuk lze ovlivňovat plynulým mixem obou kanálů. Korekce jsou zastoupeny high-pass (30 až 200 Hz) a low-pass (1 až 14 kHz) filtry a footswitch je zapojen v režimu true bypass.

4 on the Floor Classic Bass Overdrive od Genzler Amplification s maximálním proudovým odběrem 40 mA napájí DC adapter 9/18 V a vstupní obvod je optimalizován pro obě polarity. Bytelné šasi z 2 mm silné hliníkové slitiny má rozměry 127 x 104 x 59 mm a hmotnost cca 500 g, oficiální cena se pohybuje okolo 230 dolarů.

Tagy Genzler Genzler 4 on the Floor Classic Bass Overdrive

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY