Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akai MPC X SE: limitovaná edice populárního grooveboxu

Divize Akai Professional před časem představila flexibilní, funkcemi nadupaný groovebox MPC X Special Edition, který je podle slov výrobce nejvýkonnějším modelem řady MPC, což ocení jak muzikanti, tak i skladatelé, hudební producenti nebo beatmakeři. Limitovaná série se kromě rozšířeného interního úložiště, zvýšené paměti RAM a kolekce pluginů MPC může pochlubit také přepracovaným retro designem. MPC X SE se tak v rámci dané nástrojové kategorie stává moderní vlajkovou lodí s nadčasovým MPC vzhledem.

MPC X SE je schopen spojit váš tvůrčí prostor s různými komponenty a přeměnit jej na moderní hudební studio. Systém poháněný procesorem Quad-core ARM umožňuje využít rozhraní a konektivitu MIDI In/Out, CV/gate, XLR, TRS, RCA a 2x USB-A 3.0, nechybí slot pro SD kartu či SATA konektor pro připojení SSD či HDD disků (2,5 palce), ani více než stovka insertových efektů série AIR Music Technology a AIR Stutter.

Prémiová produkční stanice zvládá např. i nahrávání vinylových desek přímo z gramofonu a následné vytváření čistých samplů a smyček uložitelných do samplovací paměti, nebo záznam delších tracků nástrojů, mikrofonů a dalších zařízení díky rozšířené interní paměti s kapacitou 32 GB (celkový objem 48 GB).

Standalone model o rozměrech 50,5 x 42,4 x 8.7 cm a hmotnosti 5,66 kg je vybaven barevným dotykovým LCD displejem o úhlopříčce 10,1 palců, zapuštěným do výklopného rámu, dvojicí LEDkových meterů, 16 dotykově citlivými Q-Link ovladači, 7 potenciometry pro nastavení gainu, hlasitosti, mixu apod., a dalšími editačními prvky včetně 16 RGB padů s funkcí velocity. Práci při sampligu usnadňuje operační 4 GB RAM modul.

Díky dnes už ikonickému workflow a časem prověřeným funkcím zůstává kolekce MPC přední samplovací a sekvenční produkční platformou pro všechny generace tvůrců, a verze MPC X SE, připomínající 35 let existence série MPC, posouvá její možnosti ještě dál. Oficiální česká cena atakuje hranici 57000 Kč, součástí dodávky je napájecí adapter (19 V / 3,42 A) a celkem 25 plug-in nástrojů s více než 6000 špičkovými presety, pokročilou syntézou s hlubokou editací parametrů a efekty pro nejnáročnější produkce.

Tagy AKAI AKAI MPC X SE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY