Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvuková karta RME Babyface Pro FS

Mobilní karta Babyface Pro se na trhu poprvé objevila před čtyřmi lety a stále patří mezi solidní modely své třídy. Německý výrobce RME se přesto rozhodl přikročit k updatu této oblíbené zvukovky, jehož výsledkem je verze Babyface Pro FS, která je na první pohled téměř nerozeznatelná od předlohy, ale přináší několik nezanedbatelných vylepšení.

Jednu ze zásadních novinek představuje obvod SteadyClock FS eliminující nechtěný časový posun dat (jitter). Kromě synchronizační technologie převzaté z firemní edice ADI-2 Pro FS se rozhraní může pochlubit nižší latencí dosahující na vstupu/výstupu hodnoty 6 samplů a odstup šumu u analogových mikrofoních a linkových kanálů byl posunut na hranici 113.7 respektive 116.3 dB.

Změnou prošel také sluchátkový koncový zesilovač s navýšeným výkonem 90 mW, výstupní impedance klesla na 2 – 0.1 ohmu a díky kvalitním operačním zesilovačům se zkreslení signálu zlepšilo o hodnotu 10 dB. Na spodní straně šasi je nyní umístěn posuvný přepínač +4/+19 dB ovlivňující výstupní úroveň větví napojených na XLR konektory.

Podle slov výrobce je tato nová funkce schopna snížit šum u citlivých aktivních monitorů, zabraňuje zkreslení a přetížení signálu a umožňuje udržovat fadery u softwaru TotalMix FX blízko pozice 0 dB. Vzhledem ke kompaktním rozměrům přenosné karty je v případě jejího využití v terénu praktickou vychytávkou zámek Kensington.

Zvuková karta RME Babyface Pro FS bude dodávána ze zmíněným softwarem TotalMix FX  sloužícím pro mixáž, routing a monitoring (sekce Control Room). Pracovní komfort by mělo zajistit dílkové ovládání TotalMix Remote kompatibilní s platformami iOS, PC, Mac. Cena novinky by se měla na českém trhu pohybovat pod hranicí 19000 Kč. Možnosti standardní verze Babyface Pro přibližuje přiložené video.

Tagy RME RME Babyface Pro FS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY