Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zkreslovače Wampler Triumph a Phenom: butik se zajímavou cenovkou

Podobně jako firma JHS Pedals s efektovou kolekcí 3 Series se i konstruktér butikových krabiček Brian Wampler rozhodl vyjít vstříc méně majetným kytaristům a představil úvodní dvojici efektů z nové cenově dostupnější edice Collective Series. Ta startuje overdrivem Triumph a distortionem s označením Phenom, které jsou zvukově inspirovány Brianovými oblíbenými drivy a zesilovačem.

Pro oba modely jsou kromě velikosti šasi (63.5  x 112 x 35.5 mm) s konektory umístěnými na jeho čelní straně společné také ovladače tvořené třípásmovými korekcemi, gainem a hlasitostí. Každý efekt navíc disponuje dvoupolohovým páčkovým přepínačem voicingových modů, napájení obstarává DC adapter 9 – 18 V a díky nadstandardní kvalitě součástek a dalších komponent poskytuje výrobce na tyto analogové zkreslovače pětiletou záruku.

Overdrive Triumph, částečně vycházející z obvodů použitých u Super Overdrivu Boss SD-1 a povedeného drivu Digitech Bad Monkey, boduje flexibilitou a transparentním čitelným crunchem. Režim Smooth přináší kultivovaný hladký tón s výraznějšími středy, zatímco mod Punch má více otevřený projev s menší porcí komprese, dobrou artikulací a citlivou dynamickou odezvou.

Distortion Phenom, jenž místo clippingu založeném na operačních zesilovačích a diodách využívá JFET okruh, volně vychází z dnes už legendárního soundu ve stylu aparátů Peavey 5150. V režimu Classic přináší organický znějící pedál s originálním obvodem Briana Wamplera hutný saturovaný zvuk s dostatkem spodních pásem, naopak při aktivaci modu Bright dostává zkreslení agresivnější charakter posílený zdůrazněnými vyššími středy, které kytarovým partům napomáhají prosadit se v kapelovém mixu.

Na americkém trhu nese overdrive Triumph i distortion Phenom identickou cenovku atakující hranici 100 dolarů, v evropských obchodech lze tyto modely pořídit shodně za cca 120 eur. I přes poměrně nízké ceny těchto efektů se jedná o profesionální produkty, které si stále drží vysokou kvalitativní úroveň zpracování i zvuku. Proudový odběr: Triumph 21 mA, Phenom pouhých 5 mA.

Tagy Wampler Effects Wampler Triumph Wampler Phenom

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY