Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Multi-delay Wampler Metaverse s 11 mody

Plně programovatelný dozvuk Metaverse, obsahující jedenáct oblíbených delayů konstruktéra butikových efektů Briana Wamplera, nabízí tovární i uživatelské presety, stereo vstupy i výstupy, umožňuje plné MIDI ovládání a nechybí integrovaný konektor pro externí expression pedál, který lze přiřadit ke každému z parametrů. Značka Wampler Effects zároveň vůbec poprvé představila i kompletní softwarovou verzi daného modelu, a to prostřednictvím sady AU a VST3 plug-inů kompatibilních s většinou populárních DAW.

Přehledně koncipovaný hlavní panel disponuje ovladači Delay – čas prodlevy, Feedback – počet opakování fráze, Mix – plynulý poměr čistého a efektovaného signálu, Mod – hloubka modulace + její rychlost v režimu Alt, Tone – korekce delaye + modulační feedback v režimu Alt a rotačním přepínačem s diodovým prstencem pro výběr následující jedenáctky zvukových režimů, které mají časový rozsah 25 až 2000 milisekund, s výjimkou programu TAPE, jenž startuje na hodnotě 40 ms:

ANLG – emulace analogového delay ve stylu efektu Boss DM-2
WET – emulace analogového dozvuku s modulací ve stylu modelu Way Huge Aqua Puss
BBD – Bucket Brigade delay se zvukem vintage modelu EHX Memory Man Deluxe ze 70.let
JET – analogový flanger + delay (Boss DM-2)
DOC – Wampler The Doctor (hřejivý delay s modulací)
FTE – Wampler Faux Tape Echo (páskové echo)
ETH – Wampler Ethereal (duální delay)
MOD – digitální flanger + brilantní delay s algoritmem DIGI
SPC – emulace dozvuku kombinující vlastnosti verzí Roland Space Echo RE-201 a Maestro Echoplex
TAPE – emulace ceněného páskového echa Binson Echorec s více přehrávacími hlavami
DIGI – digitální delay s charakterem ikonického racku TC Electronics 2290

Flexibilně je řešena také dvojice footswitchů Bypass a Tap Tempo, které zároveň slouží k aktivaci alternativních funkcí (rytmizace, rychlost modulace, feedback flangeru, přidání presetu atd.), a uprostřed nich je umístěno multifunkční tlačítko Preset/Save se čtveřicí diod indikujících právě používaný preset (1 – 8). Interní banka je schopna pojmout celkem 128 předvoleb.

Na zadním panelu bytelného šasi najdeme kromě zmíněných stereofonních minijacků MIDI In / Out a TRS vstupu pro exp. pedál také malý posuvný spínač volící mezi mody true bypass a trails, takže po vypnutí efektu lze využít i režim přirozeného doznívání opakovaných frází.

Napájení modelu s průměrným proudovým odběrem 130 mA obstarává standardní 9 V DC adapter. Multi-delay Wampler Metaverse vyjde na americkém trhu na cca 350 dolarů. Set plug-inů je pro majitele digitálního delaye Metaverse, kteří se zaregistrují na stránkách výrobce, zdarma. Samostatný softwarový paket je možno pořídit za cenu 49.99 dolarů.

Tagy Wampler Effects Wampler Metaverse

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY